Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Dvaro vaizdavimas lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite :
 • Mokymai „Kaip parašyti kalbą?“;
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Kitą mokymosi medžiagą*.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Kalboje pasakojama, kokį dvarą ir jo kultūrą vaizdavo skirtingų amžių rašytojai. Pristatomi du skirtingi dvarų tipai: ydingas dvaras ir jo priešingybė - dvaras tarsi kultūros skleidėjas. Pasakojama, dėl kokių priežasčių vienas dvaras įgijo neigiamą įvaizdį, kokie ten buvo gyventojai ir kaip jie elgėsi su būrais. Kitų epochų dvaras turėjo švietėjo vaidmenį. Aprašoma, kokie gerojo dvaro gyventojai, ką jie veikė bei kaip bendravo su kitais žmonėmis. Ilgas aprašymas: Dvaras tradiciniu lietuvių požiūriu – tai valdžios bei kultūrinio gyvenimo telkimosi vieta. Todėl dvaras, tai didelė erdvė, gyvenvietė, kurioje gyvena ar renkasi inteligentiški žmonės. Žinoma, dvaro samprata bėgant amžiams akivaizdžiai keitėsi, kadangi dvaras šiandieniniu požiūriu yra gana didelis, autentiškos bei dažnai prašmatnios architektūros pastatas. Nepaisant to, dvaras ir dvaro vaizdavimas yra labai svarbus bei dažnas pastarųjų amžių lietuvių literatūroje, tikėtina, kad dėl to, jog būtent pastaraisiais amžiais dvaras buvo labai svarbi vieta. Tad kalbant apie dvarą ir jo siejimą su lietuvių literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiami kūriniai, kuriuose aptariamas dvaras, jo gyvenimas ir kasdienybė, sykiu pabrėžiant, kokie žmonės tame dvare rinkdavosi, kokią įtaką žmonėms dvaro gyvenimas darė ir panašiai. Tokia dvaro vaizdavimo analizė kalbėjimo pavyzdyje leidžia geriau susipažinti ir su pastaraisiais amžiais, su kuriais šiuolaikinis žmogus nėra pernelyg familiarus ir žinių apie jį turėti daug negali. Tad lietuvių literatūroje dvaro vaizdavimas prisideda prie susipažinimo su tuo, kas sena ir tapę istorija, kuri liudija istoriją ir tai, iš ko daugelis mūsų atsirado. Juk dvaro vaizdavimas nėra tik jo paties aprašymas. Dvaro vaizdavimui būdinga dvaro gyvenimo analizė.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!