Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Emigranto likimas A. Škėmos „Baltoje drobulėje“ ir M. Ivaškevičiaus „Išvaryme“.  
9.9 (3 atsiliepimai)

Gaukite šį kalbos pavyzdį per 2 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas*;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus;
 • Dovana - rašinių prenumerata visiems mokslo metams.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Emigracija yra viena skaudžiausių lietuvių tautą palietusių nelaimių. Kiekvieno emigranto istorija vis kitokia, todėl ši tema gana dažnai pasitaiko ir literatūroje. Emigrantų likimus po Antrojo pasaulinio karo daugiausiai aprašė tiesiogiai jo paliesti rašytojai – Egzodo atstovai. Vienas ryškiausių tokių kūrinių yra Antano Škėmos „Balta drobulė“. Šių laikų emigracija nors ir nėra priverstinė, bet taip pat kelia daug klausimų ir diskusijų. Vienas geriausiai šią temą atskleidusių šiuolaikinių rašytojų yra Marius Ivaškevičius su drama „Išvarymas“. Taigi šioje kalboje analizuojama, kaip emigranto likimas perteikiamas šiuose dviejuose kūriniuose. Ieškoma tiek skirtumų, tiek bendrybių. Ilgas aprašymas: Emigrantas – tai oficialiai iš gimtosios šalies į kitą šalį savo noru išvykęs asmuo. Savo noru išvykti žmones neretai paskatina daugelis aspektų, tarp kurių yra geresnio darbo perspektyvos, savęs ieškojimas, laimės ieškojimas ir daugelis kitų veiksnių. Rodosi, kad visa tai emigrantui turėtų pavykti be jokių problemų. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, emigranto dalia arba kitaip tariant, emigranto likimas gali būti visoks. Vieniems emigranto likimas – palankus. Kitiems, tenka pripažinti, emigracijoje gyventi yra išties sunku. Tai lemia emigracijoje patiriamos situacijos bei apskritai emigracijoje išgyvenami jausmai, nauji atradimai, ypač tėvynės meilės atžvilgiu. Tad apie emigranto likimą nemažai rašoma ir lietuvių literatūroje. Vienas tokių kūrinių, tai XX a. lietuvių išeivijos rašytojo, prozininko, dramaturgo, talentingo aktoriaus bei režisieriaus Antano Škėmos psichologiniame romane, pavadinimu „Balta drobulė“. Jame pasakojama sudėtinga Antano Garšvos dalia palikus Lietuvą dėl karo neramumų bei pradėjus gyvenimą Niujorke. Taip pat emigracijos motyvų galima įžvelgti ir šiuolaikinio lietuvių rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus kūrinyje „Išvarymas“. Šie kūriniai atspindi emigracijos procesą bei leidžia suvokti, ką tenka patirti emigrantui bei kuo tos patirtys yra ypatingos bei paveikios.

  Daugiau informacijos...

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Klientai rekomenduoja:
  9.9 (3 atsiliepimai)

  Šį kalbėjimo pavyzdį rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

  Mūsų svetainėje pateikiama tūkstančiai skirtingų pavyzdžių. Būtent šis darbo pavyzdys yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

 • Norint peržiūrėti šį darbo pavyzdį, spauskite čia!
 • Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuvių kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!