Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ezopo kalba sovietmečio literatūroje (Kazys Saja ir kt.) – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Šis kalbėjimas yra rašomas

Aprašymas:

Tikriausiai ne vienas yra ne kartą girdėjęs apie Ezopo kalbą. Tačiau kas yra toji Ezopo kalba? Pagal įvairius šaltinius, Ezopo kalbą galima interpretuoti kaip tam tikrą užmaskuotą minčių reiškimą arba tam tikrus alegorinius pasakymus, kurie yra užkoduoti tam tikrais žodiniais simboliais. Na, o tokios kalbos pavadinimas yra kilęs nuo graikų pasakėtininko, gyvenusio VI a. pr. m. e. Ezopo vardo. Kai kalbame apie Ezopo kalbai būdingus bruožus, taip pat galima susimąstyti ir tai, kam tokią kalbą būtų galima pritaikyti. Atsakymas paprastas. Ezopo kalba buvo labai populiari sovietmečiu. Sovietmetis buvo labai sudėtingas laikotarpis, kada buvo naikinama lietuvybė, jos šaknys bei tai, kas svarbiausia ir reikšmingiausia lietuviškajam identitetui. Tad Ezopo kalba buvo tarsi priemonė pasipriešinti literatūriniais tekstais tokiems sovietmečiu vykusiems procesams. Pavyzdžiui, Ezopo kalbą neretai naudojo rašytojai, kaip kad Kazys Saja – XX a. vid. – XXI a. pradž. Lietuvos rašytojas. Ezopo kalbą naudojusių rašytojų buvo ir daugiau. Tad kaip Ezopo kalba buvo plėtojama sovietmečio literatūroje, kokiais motyvais ir principais Ezopo kalba buvo naudojama, argumentuotai pasakojama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis sovietmečio lietuvių rašytojų literatūros kūriniais.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

Kalbėjimo potemė yra formuojama pagal šią temą. Galite rinktis iš šių potemių:

14. Ezopo kalba buvo puiki priemonė sovietmečiu rašytojams „saugiai“ išreikšti savo nuomonę apie tuometinę situaciją. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti)
15. Sovietmečio lietuvių literatūrą galima apibūdinti kaip Ezopo kalbos laikotarpį. Pristatykite kelių autorių kūrybą ir aptarkite jų kūrybos bruožus. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti)


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?