Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Gamtos tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Gamtos tema lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje yra apstu pačių įvairiausių temų. Kiekviena jų – autentiška ir originali, nupasakojanti tai, kas svarbu lietuviui. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aktualizuojama gamtos tema. Kaip ši tema yra atskleidžiama lietuvių literatūroje, analizuojama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis klasikiniais lietuvių literatūros kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai išskirtinis lietuviškosios kultūros bei mentaliteto palikimas ateities kartoms. Taigi lietuvių literatūrą galima įvardinti, kaip unikalią ir autentišką priemonę pateikti visuomenėje vyraujančias idėjas, procesus bei tendencijas per išsamius bei įdomius pasakojimus, veikėjų gyvenimo peripetijas. Dažnai šios idėjos, procesai ir temos yra išskirstomi pagal temas. Lietuvių literatūroje itin gausu temų. Pavyzdžiui, lietuvių literatūra aprašo šeimos, namų, meilės, draugystės temas. Tačiau viena labiausiai lietuvišką mentalitetą atspindinčių temų lietuvių literatūros kūriniuose – tai gamtos tema. Gamta jau nuo seno yra lietuvio maitintoja, harmonijos ir ramybės suteikėja. Gamtoje žmogus visada jaučiasi savas. Todėl ir lietuvių literatūros kūriniuose labai dažnai kalbama šia tema. Taigi kalbama apie gamtos grožį, ypatingumą bei reikšmę žmogui. Tačiau tai tik gamtos temos nuotrupos. Tikslias gamtos temos gaires, aptinkamas lietuvių literatūroje, buvo pasirinkta aptarti šiame kalbėjimo pavyzdyje. Taigi kokiais motyvais gamtą atvaizduoja bei gamtos temą reprezentuoja lietuvių literatūros kūriniuose įvairūs lietuvių literatūros rašytojai, aptariama kalbėjimo pavyzdyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?