Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Gimtąją kalbą išsaugoti svarbu, nes ji padeda tautai išlikti.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Gimtosios kalbos išsaugojimo svarba lietuviu literatūroje. Trumpas aprašymas: Prigimta kalba – kiekvienos tautos, valstybės dovana, kurią privalu saugoti, ginti bei tausoti, puoselėti. Joje sudėta daugybė aspektų: išmintis, tautos istorija, atsiradimo motyvai, tradicijos, tautos išskirtinumas. Kalboje atsiveria tautos vertybės, jos esybė ir buvimas, prigimtis. Esant galimybei, kiekvienas savo tautos pilietis galėtų sistemiškai perduoti didžiąsias savo gimtosios kalbos vertybes: individualumą, bendrystės ir vienybės simbolį bei jausmą būti vieninteliu išskirtinos kalbos savininku, mokančiu ir galinčiu plėsti jos akiratį pasaulio kalbų kontekste. Taigi, gimtosios kalbos išsaugojimas lemia ir tautos likimą. Ilgas aprašymas: Gimtoji kalba – tai ta kalba, kuria šnekame, komunikuojame, išreiškiame save bei savo idėjas. Ši kalba ne veltui yra vadinama gimtąja. Ji yra gimtoji kalba, nes ji kiekvienam žmogui yra įgimta. Gimtoji kalba yra tarsi žmogaus gyvenimo pagrindas, leidžiantis identifikuoti žmogų bei jo tapatybę. Anksčiau gimtosios kalbos saugojimas buvo didelis iššūkis. Tai lėmė dažni karai, okupacijos ir kitokios negandos, kėlusios riziką kalbos išlikimui. Taigi tai sykiu apeliuoja ir į tai, kad gimtosios kalbos galimas nykimas gali paveikti ir kitus tautinio identiteto ženklus, gali pradėti nykti tauta. Todėl dar viena gimtosios kalbos svarbos reikšmė yra ta, kad gimtosios kalbos išsaugojimas svarbu, kadangi būtent gimtoji kalba padeda išlikti tautai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais tekstais bei juose pateikiamomis idėjomis, argumentuotai pagrindžiama mintis, kad gimtoji kalba padeda išlikti tautai – vienam iš esminių, su gimtosios kalbos vartojimu bei identitetu, susijusių tapatybės ženklų, be kurių žmonės prarastų viską, ką turi.

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!