Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Graikų mitų herojai šiuolaikinėje literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Graikų mitų herojus. Mitų atgarsiai šiuolaikiniame gyvenime.

Trumpas aprašymas:

Graikų mitai, akivaizdu, jog buvo aktualūs ne tik anuomet. Jų prasmė ir reikšmingumas išlieka net ir šių dienų kontekste, tad ta idėja remiantis, labai dažnai pasirenkama graikų mitų herojus, jų išgyvenimus ir kt. interpretuoti šiuolaikinėje literatūroje. Tad kaip šiuolaikiniai kūrėjai interpretuoja graikų mitų herojus savo kūryboje, aptariama šioje kalboje.

Ilgas aprašymas:

Graikų mitologija – tai autentiški Antikos laikotarpio pasakojimai. Graikų mitologijos pasakojimų esmė – sklidimas iš lūpų į lūpas. Tad daugelį amžių, kol garsieji mitologiniai pasakojimai apie žymiausius graikų dievus, didvyrius, herojus ir mitines būtybes buvo užrašyti, mitologija buvo tarsi liaudies išmintis. Vis tik, užrašyta ir surinkta graikų mitologija išliko. Tačiau išlikę graikų mitai tapo pagrindu kitiems kūriniams. Graikų mituose atvaizduotų herojų darbai bei žygdarbiai taip sužavėjo žmones, kad apie graikų mitų herojus pasakojimų galima išvysti ne vien mituose. Mitai persikėlė į šiuolaikinę literatūrą. Taip gali būti dėl to, kad šiuolaikinė literatūra orientuota į interpretacijas, naujų perspektyvų ieškojimą. Tad graikų mitologijoje atvaizduotų herojų įterpimas į šiuolaikinę literatūrą buvo vienas tų naujų perspektyvų ieškojimų būdų. Tad šiuolaikinė literatūra neretai aprašo graikų mitų herojus, interpretuoja jų gyvenimą, mintis. Taigi kokie būtent graikų mitų herojai atvaizduojami šiuolaikinėje literatūroje, argumentuotai aptariama šiame kalbėjime, pabrėžiant šiuolaikinės literatūros interpretacinius motyvus, sykiu sulyginant graikų mituose vaizduojamus herojus bei šiuolaikinėje literatūroje matomus interpretuojamus graikų mitų herojus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?