Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Grožio tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Grožis – plati ir neišsemiama tema, su kuria savo veiklą sieja filosofai, menininkai, poetai bei rašytojai. Kiekvienas iš jų pasižymi savitu grožio matymu, žavisi skirtingais dalykais bei vaizdiniais ir grožį perteikia skirtingomis priemonėmis. Kalboje aptariami lietuvių literatūros klasikai, pasižymintys giliais gebėjimais ieškoti grožio ne savo akimis, o siela bei širdimi.

Ilgas aprašymas:

Grožis – tai gana plati sąvoka, kuri kiekvienam reiškia vis ką nors kita. Tačiau nepaisant to, grožį dažniausiai praktikoje galima interpretuoti, kaip aspektą, glaudžiai susijusį su estetika. Estetika ir grožis, vis tik, svarbus gyvenimo aspektas. Grožis įžvelgiamas beveik visur ir turi labai nemažai reikšmės kiekvieno žmogaus gyvenime. Juk kiekvienam svarbu, kad aplinka, žmonės, poelgiai būtų gražūs. Grožis – tai tam tikras matavimo vienetas, atsižvelgiant į tai, kas malonu. Kadangi grožio pajauta tokia reikšminga žmonių gyvenimuose bei kasdienybėje, apie grožį yra rašoma ir lietuvių literatūros kūriniuose. Taigi lietuvių literatūroje yra dažna grožio tema. Grožio temą reprezentuojantys ir analizuojantys lietuvių literatūros tekstai dažniausiai pateikia objektų estetinį suvokimą, požiūrį į išvaizdą ar kitus panašius aspektus. Kiekvienas jų yra labai skirtingas. Tačiau grožio temą svarbu nagrinėti bei matyti, kaip ji pateikiama. Tad šiuo atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje, argumentuotai aptariama, kokiais principais renkamasi analizuoti grožio temą lietuvių literatūros kūriniuose bei kokia lietuvių literatūroje atsiskleidžia grožio samprata.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?