Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Jauno žmogaus vertybių sistema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Jaunas žmogus savęs gerai nepažįsta, nes jis yra mažai patyręs gyvenime. Kiekvienas žmogus turi išbandyti save, patirti išbandymus ir naujoves, kad suvoktų, kas jis yra ir ko jis nori iš gyvenimo. Kartu su patyrimais formuojasi ir jauno žmogaus vertybių sistema – kuo daugiau žmogus patiria, tuo daugiau jis suvokia, kas jam yra svarbu, kokie yra jo idealai. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama jauno žmogaus vertybių sistema.

Ilgas aprašymas:

Būti jaunu žmogumi – tai reiškia būti dar tik minimaliai su pasauliu susipažinusiu žmogumi. Juk jaunas žmogus – tai pasaulio erdvėje neseniai atsiradęs žmogus, kuris dar tik mokosi gyventi. Būtent dėl tokių priežasčių būti jaunu žmogumi kartais būna išties sunku. Kiekvienas išbandymas, sudėtingas atvejis ar pažintis su aplinka gali būti labai sunkūs. Tačiau kad ir kaip jaunam žmogui kartais būtų sunku, visa tai formuoja jauną žmogų. Todėl jauno žmogaus gyvenime atsiranda kiek ryškesnis suvokimas apie esminius gyvenimo procesus bei vertybių sistemas. Būtent todėl jauni žmonės dažnai turi labai ryškias vertybes ir vertybių sistemą, kurios stengiasi paisyti ir ja remiantis veikti kitų žmonių gyvenimus. Apie jaunus žmones bei jaunų žmonių vertybių sistemas yra kalbama ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose pateikiami jaunų žmonių paveikslai bei charakteristikos atspindi jų propaguojamas vertybes ir vertybių sistemas, o tam tikros literatūros kūriniuose atvaizduojamos situacijos perteikia tai, kaip jaunas žmogus geba panaudoti savo suformuotas vertybių sistemas tose gyvenimiškose situacijose. Taigi kaip atsiskleidžia jauno žmogaus vertybių sistema lietuvių literatūros kūriniuose bei kuo ji yra svarbi jaunam žmogui, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?