Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Ką šiuolaikiniam žmogui reiškia namai?  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Ką žmogui reiškia namai? Trumpas aprašymas: Lietuvių rašytojas Henrikas Algis Čigriejus yra pasakęs: „Užia didelis pasaulis, bet yra dar ir savi namai, jauki tų namų šiluma ir bendravimas. Būkime pasaulio žmonės, bet būkime ir žmonės iš savo namų“. Ši rašytojo mintis unikaliai perteikia idėją, kad kiekvienas žmogus turi gimtuosius namus iš kurių jis yra kilęs ir augęs, tad jų reikšmė žmogui labai didelė. Kokia tiksli namų erdvės reikšmė šiuolaikiniam žmogui, argumentuotai aptariama šioje kalboje, remiantis žymiausiais literatūriniais kūriniais. Ilgas aprašymas: Šiuolaikinis žmogus, galima sakyti, yra pačių naujausių kartų atstovas. Šiuolaikiniam žmogui svarbus inovatyvumas, karjera, finansinis stabilumas, aktyvus socialinis gyvenimas. Todėl daugelis šiuolaikinės kartos žmonių mažiau kreipia dėmesį į šeimos arba dar svarbiau – namų reikšmingumą. Šiuo atveju, kalbant apie namus, turima omenyje gimtuosius namus – gimtąją erdvę. Šiuolaikinis žmogus apie namus susimąsto vis rečiau, nes vis greitėjantis gyvenimo tempas dažniausiai nebeleidžia orientuotis į tai, kas buvo svarbiau ankstesnėms, mūsų protėvių kartoms. Žinoma, kiekvienas atvejis individualus, todėl absoliučių išvadų daryti nereikėtų. Tačiau sužinoti tai, ką vis dėlto šiuolaikiniam žmogui reiškia ar galėtų reikšti namai ir apskritai gimtoji erdvė, gali padėti geriau suprasti literatūriniai kūriniai, parašyti iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos. Būtent todėl atsakyti į šį klausimą – ką šiuolaikiniam žmogui reiškia namai – šiame kalbėjimo pavyzdyje renkamasi remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais bei juose aptariamomis įvairiomis jauno žmogaus gyvenimo situacijomis, kuriose regima namų erdvė, jos suvokimas, esminiai jausmai jai ir dėl jos.

  Klasė: 10 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!