Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kaip literatūra padeda žmogui pažinti save ir gyvenimą aplink save? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Literatūra turi ypatingą poveikį kiekvienam žmogui. Literatūra padeda pažinti save, savo psichologinius niuansus, sykiu nurodydama, koks gyvenimas vyrauja aplinkui, kaip jis vyksta. Tad literatūra padeda žmogui suvokti daug svarbių dalykų. Tačiau kaip konkrečiai šiuo atveju literatūra padeda – plačiau rašoma šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Literatūriniai kūriniai – tai yra ypatingas tekstinis palikimas ateities kartoms, paremtas tuos literatūrinius kūrinius kūrusių rašytojų mintimis, idėjomis, požiūriu bei tuo metu, kada buvo rašyti literatūriniai kūriniai, vyravusiomis tendencijomis. Todėl tokiu atveju, galima sakyti, kad literatūra yra tam tikras žmogui itin didelės reikšmės turintis išminties šaltinis, talpinantis tai, kas svarbiausia žmogui. Literatūroje pateikiama informacija suteikia žmogui žinojimą apie svarbiausius pasaulio procesus. Tačiau, sykiu, tokių dalykų pažinimas turi nemažai įtakos ir savęs paties pažinimui. Todėl literatūrinių kūrinių nauda, galima sakyti, yra dviguba. Taigi savęs ir gyvenimo aplink pažinimas žmogaus gyvenime dažniausiai vyksta būtent literatūrinių kūrinių dėka. Tai rodo, kad knygų skaitymo nederėtų apleisti, nes tai itin prasminga veikla. Tačiau jeigu jau žinome, kad literatūra išties padeda savęs paties ir gyvenimo aplink pažinimui, tenka pripažinti, kad tam reikia svarių argumentu. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, argumentuotai pasakojama, kaip literatūra padeda žmogui eiti savęs ir gyvenimo aplinkui, pažinimo link.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?