Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Žmogaus ir gamtos pasaulis lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Gamtos ir žmogaus pasaulio vaizdavimas yra neatsiejamas literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Žmogaus ir gamtos pasaulis egzistuoja jau nuo seno. Todėl toks pasaulis dažnai suvokiamas, kaip ypatingas pasaulis, kuriame vyrauja harmonija, grožis ir ramybė. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje taip pat argumentuotai aptariama, koks tiksliai yra žmogaus ir gamtos pasaulis, kas šį pasaulį sudaro, remiantis lietuvių literatūros kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūros kūriniuose galima atrasti praktiškai viską, kas yra aktualu lietuviškajai kultūrai. Todėl lietuvių literatūrą galima vadinti tam tikru lietuvybės ir lietuviškosios kultūros bei tradicijų atspindžiu, leidžiančiu giliau pažvelgti į lietuvius, jų gyvenimo būdą. Todėl dažnai tai akcentuojant, svarbiu lietuviškosios kultūros aspektu tampa jau nuo seno lietuviui itin svarbus žmogaus ir gamtos pasaulis. Nuo seno žmogui gamta buvo svarbi dėl savo suteikiamų gėrybių. Tos gėrybės aprėpė prieglobstį, harmoniją, ramybę. Būtent tai atspindėjo lietuvį. Tačiau ir gamtai buvo svarbus žmogus, kadangi tik nuo žmogaus priklausė, kaip ilgai gamta gyvuos. Todėl neretai teigiama, jog žmogui nederėtų iš gamtos tik imti. Žmogus turėtų gamtai ką nors duoti ir pats. Tad toks esminis žmogaus ir gamtos pasaulio principas buvo labai svarbus. Žinoma, tai tik vienas iš daugelio žmogaus ir gamtos pasaulio atvaizdų. Todėl šiame kalbėjime argumentuotai yra aptariama, koks gamtos ir žmogaus pasaulis regimas lietuvių literatūros kūriniuose. Sykiu aptariama, kokia yra šio žmogų ir gamtą jungiančio pasaulio prasmė.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?