Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai XIX a. pabaigoje – XX pradžioje?  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: XIX a. pab. – XX a. pradž. laikotarpis Lietuvai nebuvo pats lengviausias iš visų, kadangi Lietuvai teko susidurti su Rusijos imperijos įtaka lietuvių sąmoningumui, tradicijoms bei kalbai. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau aptariama, kaip šviesuolių darbas, tradicijų ir kalbos puoselėjimas tuo laikotarpiu padėjo išsaugoti lietuvių tautą. Ilgas aprašymas: XIX a. pab. – XX a. pradž. laikotarpis Lietuvos valstybei nebuvo pats lengviausias. Būtent šiuo paminėtu laikotarpiu Lietuvoje vyko daug svarbių bei labai reikšmingų istorinių įvykių Vienas tokių įvykių, ypatingai veikęs lietuvių tautos gyvenimą – tai Rusijos imperijos daroma prievartinė įtaka, bandant sunaikinti amžius puoselėtus tautinio identiteto ženklus, sąmoningumą ir tradicijas. Tačiau net ir tokioje sudėtingoje situacijoje, kada buvo didelė rizika prarasti tiek tradicijas, tiek kalbą, atsirado įvairių šviesuolių, pasiryžusių bet kokiu atveju saugoti tradicijas ir kalbą tam, kad būtų išsaugota lietuvių tauta. Svarbu tai, kad šviesuolių atsidavimas tradicijoms ir kalbai, šių dviejų aspektų visapusiškam saugojimui, padėjo išlikti, kad ir kaip buvo sunku. Visos kovingai nusiteikusių ir Lietuvą mylinčių šviesuolių priemonės pasiteisino. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra atkreipiamas dėmesys į būtent XIX a. pab. – XX a. pradž. aktualijas bei sykiu argumentuotai, remiantis įvairiais to meto šaltiniais bei situacijomis, pateikiama, kaip minėtas tradicijų bei kalbos saugojimas, vis tik padėjo išlikti lietuvių tautai. Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus: išplėstinį planą; skaidres; galimus egzaminavimo klausimus. Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus. Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

  Klasė: 10 klasė Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!