Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kas lemia žmogaus laisvę rinktis? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogaus laisvė rinktis – tai labai abstraktus reiškinys, kuris, rodosi, turėtų būti nepriklausomas, tačiau yra priešingai. Kaip tik žmogus turėdamas laisvę rinktis, vis vien priklauso nuo atitinkamų veiksnių. Na, o kokie tie veiksniai, remiantis tokių kūrėjų, kaip Vincas Kudirka bei Vincas Krėvė – Mickevičius, atvejais, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus gimsta su prigimtine laisve. Ši prigimtinė laisvė žmoguje akcentuoja perspektyvas mąstyti, skleisti idėjas ir svarbiausia – laisvę rinktis. Pasirinkimo laisvė yra kiekvienam žmogui svarbus objektas, kadangi be galėjimo rinktis, žmogus būtų niekas. Žmogaus gyvenimas būtų priklausomas nuo kažkieno kito. Tad iš žmogaus tiesiog neįmanoma atimti laisvės daryti pasirinkimus. Vis tik, kad ir kaip bebūtų, ši laisvė rinktis negali būti atimama, tačiau laisvę rinktis gali lemti daugelis aplinkos ar su pačiu žmogumi susijusių veiksnių. Dažnai tai siejama su įvairiomis žmogaus gyvenimo patirtimis, išgyvenimais, susidūrimais su žmonėmis ar kt. aspektais, kurie veikia žmogaus mąstymą ir suvokimą. Tad tokių veiksnių, kurie lemtų žmonių laisvę rinktis, yra tikrai nemažai ir kiekvienas tų veiksnių yra svarbus pasirinkimo procese. Todėl labai dažnai apie žmogaus laisvę rinktis bei tai, kas lemia šį pasirinkimą, rašoma ir literatūriniuose kūriniuose. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis literatūros kūrinių pateiktimis, išsamiai nupasakojama, kokie veiksniai lemia žmogaus laisvę rinktis.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?