Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Asmenybės laikysena kritinėse situacijose. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Asmenybės laikysena katastrofų laikotarpiu XX a. lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Kritinė situacija – tai nemalonios situacijos žmogaus gyvenime, susijusios su tam tikrais nepatogumais, nenumatytomis situacijomis, kurios veikia žmogaus jauseną ir neretai jo paties gyvenimą. Neretai apie tokias situacijas užsimenama ir literatūriniuose kūriniuose. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, jais remiantis, argumentuotai pateikiama, kokia asmenybės laikysena pastebima kritinėse situacijose bei pasakojama, kuo ji svarbi.

Ilgas aprašymas:

Kritinės situacijos – tai ribinės žmogaus gyvenimo situacijos. Kritinėse situacijose žmogus dažniausiai yra priverstas pakeisti savo gyvenimo būdą, taikytis prie priespaudos, smurto ir kitų nepalankių aplinkybių, kurios ir vainikuoja kritinės situacijos apibūdinimą. Taigi savaime suprantama, kad kritinių situacijų poveikis yra svarbus kiekvienam žmogui, ypač tam, kuriam tenka tas kritines situacijas pergyventi ir tose kritinėse situacijose bandyti gyventi. Šis gyvenimas kritinėje situacijoje dažniausiai siejamas su tokiais aspektais, kaip absoliutus pasidavimas arba nuožmi kova. Visa tai – asmenybės laikysenos rūšys. Kadangi kritinės situacijos veikia individus, asmenybės laikysena savaime kinta. Ji yra veikiama ir neretai norima sužlugdyti. Tačiau kokia asmenybės laikysenai bus daroma įtaka, vis tik, labiausiai nulemia pačios asmenybės požiūris bei vidinė stiprybė. Svarbu paminėti tai, kad apie asmenybės laikysenos reikšmę kritinių situacijų akivaizdoje dažniausiai yra rašoma pastarųjų amžių literatūros kūriniuose. Būtent todėl šiame kalbėjime remiantis literatūrinėmis pateiktimis iš pastarųjų amžių, kurias taip pat galima vadinti istoriniais liudijimais, aptariama, kokia asmenybės laikysena dažniausiai dominuoja ir atsiranda kritinėse situacijose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?