Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ko šiuolaikinį žmogų moko antikos literatūra? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Antikos literatūra – unikalus Antikos palikimas, kuriame daug pirmiau, už visus parašytus kūrinius, buvo sudėta pirmoji žmonių išmintis, kuri nepaisant savo senumo ir archajiškumo, gali būti naudinga net ir šiandieniniam žmogui. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais Antikos kūriniais, argumentuotai pasakojama, ko Antikos literatūra gali išmokyti šiuolaikinį žmogų.

Ilgas aprašymas:

Antikos literatūra – tai unikali literatūra, kuri yra tam tikras Antikos laikotarpio atspindys arba, galima sakyti, liudijimas. Tik Antikoje rašyta literatūra gali būti vadinama to laikmečio palikimu, tad Antikos literatūra atvaizduoja labai daug svarbių bei reikšmingų Antikos laikotarpio niuansų, pasakojimų apie to meto didvyrius, dievus, deives, mitines būtybes ir su jais susijusius įvykius. Tačiau į Antikos literatūrą neverta žiūrėti vien kaip į Antikos laikotarpio liudijimą. Antikos literatūra gali būti suvokiama ir kaip labai reikšmingas mokymosi šaltinis, kuris pasakoja apie svarbias gyvenimo tiesas, vertybes, gyvenimo būdą ir daugelį kitų reikšmingų aspektų. Svarbu tai, kad Antikos literatūroje pateikiamas turinys buvo svarbus visų laikmečių žmonėms. Tačiau šiuo atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje kyla klausimas, kokią įtaką būtent šiuolaikiniam žmogui turi Antikos literatūra? Ko būtent šiuolaikinį žmogų gali išmokyti Antikos literatūra ir joje išryškėjantys prasmingi, amžių išmintį reprezentuojantys tekstai? Tad trumpai tariant, šis kalbėjimo pavyzdys atskleidžia visus niuansus Antikos literatūroje, reikšmingus tik šiuolaikiniam žmogui ir jo šiuolaikiškam gyvenimui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?