Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ko žmogus nuolat ieško? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus ieškojimai lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Žmogus niekada nestovi vietoje – jis vis daro naujus darbus, atranda naujus dalykus ir nuolat vis ko nors ieško. Bet ne kiekvienas žmogus supranta, ko jis nori iš gyvenimo – dažnai žmogus nori įvairių dalykų. Džiaugsmą žmogui gali teikti meilė, šeima, namai, darbas, tėvynė ar daugybė kitų dalykų. Literatūroje yra dažnai vaizduojami pasimetę ar ko nors ieškantys asmenys, kurie tampa pavyzdžiu skaitytojui. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama, ko žmogus ieško gyvenime.

Ilgas aprašymas:

Žmogus niekada nestovi vienoje vietoje. Taigi žmogui yra svarbus judėjimas ir gyvybė. Tai rodo, kad žmogų reprezentuoja nuolatinis noras augti bei tobulėti kaip asmenybei. Taigi jau nuo pat gimimo žmogui peršama pasaulio pažinimo idėja. Kai žmogus pradeda pažinti pasaulį, pamažu išlipdamas iš komforto zonos, žmogus pradeda ieškoti. Žmogus ieško įvairiausių dalykų, kurie užpildytų žmogaus dvasines skyles, galėtų padėti gyventi ilgą ir prasmingą gyvenimą bei kt. Trumpai tariant, žmogus ieško tai, kas išpildytų žmogų kaip asmenybę. Tačiau šių dalykų, kurių žmogus ieško – yra begalės. Tai susiję su žmonių individualumu. Tačiau į šį klausima padeda atsakyti išsami literatūrinių kūrinių ir juose atvaizduojamų situacijų analizė, gebėjimas pamatyti atvaizduojamų žmonių charakteristikas bei psichologinius niuansus. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairia literatūrine patirtimi, jos suvokimais, yra kalbama apie tai, ko žmogus nuolat ieško bei kuo šios nuolatinės paieškos žmogaus gyvenime yra reikšmingos bei netgi, galima sakyti, reikalingos ar net būtinos.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 12-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?