Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kuo praeitis svarbi dabarčiai? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvos istorija yra sudėtinga – šaliai per ilgus amžius teko išgyventi daugybę karų, nepriklausomybės praradimų, kultūrinių ir politinių pokyčių, kurie veikė šalies kryptį istorijoje. Praeitis ne visada būna maloni – dažnai joje pilna nemalonių išgyvenimų, tačiau praeitis gali priminti ir gerus laikus. Šiuolaikinis žmogus gyvena moderniame pasaulyje, tačiau praeitis jam vis vien išlieka labai svarbi. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama, kuo praeitis yra svarbi dabarčiai

Ilgas aprašymas:

Labai dažnai yra sakoma, kad praeitis – tai mokytoja. Todėl į praeitį ne vienas žmogus dažnai žvelgia su nostalgija ir dažniausiai su didele pagarba, kad ir kaip bebūtų susiklosčiusi praeitis. Žinoma, ne visi atvejai, žvelgiant į praeities motyvus visiems kelia nostalgiją ir pagarbą, tačiau tai vienas iš dažnesnių atvejų. Nepaisant to, gyvendami dabartyje, puikiai galime suvokti faktą, kad net ir nesuvokiant praeities, praeitis, vis tik, yra labai svarbi dabarčiai, kuriai gyvename. Sykiu praeities svarba pasireiškia ir ateičiai. Tačiau bet kokiu atveju, tiek dabarčiai, tiek ateičiai, praeitis yra svarbi. Tačiau kuo gali būti svarbi praeitis? Kaip praeitis veikia dabartį? Kokie praeities motyvai leidžia suvokti tokią praeities bei dabarties samplaiką? Į šiuos ir panašius klausimus yra argumentuotai atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje. Į klausimus atsakoma remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais bei juose pateikiamomis situacijomis ir atvejais, kada matomas akivaizdus kontaktas tarp praeities ir dabarties. Todėl išanalizavus visa tai, daromos išvados apie praeities reikšmingumą dabartyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?