Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Laisvės tema Lietuvos literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Lietuvos laisvės vedliai, jų vertybinė orientacija. Kaip pateikiama laisvės samprata lietuvių literatūroje?

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra yra puiki terpė analizuoti pačias įvairiausias temas. Viena jų – tai laisvės tema. Laisvė ir jos pajauta Lietuvai buvo svarbi visais amžiais. Todėl, kaip plėtojama laisvės tema lietuvių literatūroje, kuo ji yra svarbi, argumentuotai yra aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Lietuvos literatūra – tai kone daugiausiai lietuviams svarbiausių bei reikšmingiausių aspektų gyvenime analizuojanti bei aprašanti tekstinė pateiktis. Ši literatūros pateiktis, kuri yra išsami, yra tarsi liudijimas apie tai, kas svarbiausia lietuviškajai kultūrai bei kiekvienam lietuviui. Tad šiuo atveju, matoma, kad lietuviui yra svarbi ne tik meilė, darbas, šeima ar gamta. Lietuvos žmonėms yra labai svarbi laisvė. Laisvę ne vieną kartą Lietuvos žmonės rizikavo prarasti. Todėl būtent tokiuose istoriniuose momentuose tapo aišku, kokia laisvė yra trapi bei kaip reikia daug paaukoti laisvei išsaugoti. Dažnai toks bandymas apginti laisvę kainuodavo net žmonių gyvybes. Tačiau nepaisant to, kad ir kokia laisvė yra trapi, reikalaujanti aukų, apie laisvę ir jos svarbą buvo sukurta nemažai kūrinių. Tai Lietuvos literatūros kūriniai, kuriuos net ir šiandien skaitome bei analizuojame. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, juose pateiktomis žmonių patirtimis ir išgyvenimais, susijusiais su laisve, jos įgavimu ar praradimu, analizuojama, kas yra laisvė žmonėms bei kaip laisvės tema apskritai atsiskleidžia Lietuvos literatūroje, kokie motyvai išduoda laisvės temą.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?