Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Lietuvos kraštovaizdis XIXa. literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite :
 • Mokymai „Kaip parašyti kalbą?“;
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Kitą mokymosi medžiagą*.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: XIXa. yra romantizmo epochos pradžia, kurioje užgimsta tautiškumo idėjos. Šios idėjos atkeliauja ir į Lietuvą – nors tuo metu Lietuva yra carinės Rusijos priespaudoje, o tautiškumą yra bandoma slopinti, tačiau rašytojai remiasi romantizmo idėjomis savo kūriniuose, kad palaikytų tautos dvasią. Romantizmas ypač išaukština gamtą – tad nenuostabu, kad dažnoje prozoje randama daug tėvynės kraštovaizdžio aprašymų. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas Lietuvos kraštovaizdis XIXa. literatūroje. Ilgas aprašymas: Sakoma, kad Lietuva – tai gražiausią gamtovaizdį turinti šalis. Būtent todėl Lietuvos kraštovaizdžio nebūtų galima prilyginti beveik niekam. Savita gamta, vaizdai ir kt. Lietuvos kraštovaizdyje regimi dalykai – tai sudedamoji Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Savaime suprantama, kad Lietuvos kraštovaizdis palaipsniui kito. Prieš daugelį amžių Lietuvą supo daugiau gamtos, nebuvo didelių miestų. Šiandien, vis tik, turime visiškai kitą Lietuvos kraštovaizdį. Jame sumažėję gamtos, nors jos vis dar galima rasti. Tačiau koks buvo būtent XIX a. Lietuvos kraštovaizdis? Kaip jį būtų galima apibūdinti? Šiame kalbėjimo pavyzdyje kaip tik tai ir daroma – įvardijama, kokį Lietuvos kraštovaizdį regėjo XIX a. gyvenę žmonės. Žinoma, šiam tikslui kalbėjimo pavyzdyje yra remiamasi ne kuo kitu, kaip to meto lietuvių literatūra. Būtent joje gausu ne tik istorinių vaizdinių, tačiau ir lietuvybę ir lietuvių sąmonę turėjusių gaivinti aspektų, na, o vienas jų buvo nuolatinis Lietuvos kraštovaizdžio išskyrimas bei, netgi, galima sakyti, išaukštinimas, kuris šiuo atveju, šiandien ir padeda pažinti, koks buvo Lietuvos kraštovaizdis XIX a. laikotarpiu. Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus: išplėstinį planą; skaidres; galimus egzaminavimo klausimus. Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus. Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!