Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Literatūra – istorinės patirties liudijimas. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Literatūra istorinės patirties liudijimas.

Trumpas aprašymas:

Literatūra – žmogaus raktas į išmintį. Literatūroje glūdi per šimtus amžių sukurta ir įamžinta patirtis, kuri suteikia žmogui galimybę mokytis. Ypač svarbi žmogui yra istorinė patirtis, nes iš jos žmogus suvokia savo, kaip tautos atstovo, tapatybę ir supranta savo tautos tapatybę. Literatūra lengvai ir kiekvienam žmogui suprantamai kalba apie sudėtingus ar skaudžius istorijos momentus. Šiame darbe yra atskleidžiami istorinės patirties liudijimai literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Literatūra – tai unikalus palikimas ateities kartoms. Tad literatūrą galima interpretuoti įvairiai. Literatūrą galime vadinti mokytoja, linksmintoja, tačiau svarbiausia, jog literatūrą galima vadinti ir istorinės patirties liudytoja. Akivaizdu, jog literatūros kūriniuose tiek pastaraisiais amžiais, tiek kartais net ir šiandien, labai dažnai šnekama apie žmonių patirtis, regimas iš istorinio ar bet kokio su tuo susijusiu konteksto. Taigi bent jau iš pastarųjų amžių praktikos, tos patirtys literatūriniuose kūriniuose būna būtent iš istorinių įvykių, kaip kad karai, okupacijos ir kt. Būtent tokius istorinius įvykius liudijančių literatūros kūrinių buvo išties daug ir kiekvienas jų sugebėjo paliudyti istoriją įdomiais pasakojimais. Taigi literatūra yra istorinės patirties liudijimas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, kuriuose ir yra kalbama apie istorines patirtis, vykusius įvykius ir žmonių išgyvenimus, įrodoma mintis, jog literatūrą išties galima vadinti istorinės patirties liudijimu. Šią mintį įrodant, nurodomi konkretūs aspektai, kurie literatūriniuose kūriniuose gali išduoti, jog tai yra ne kas kita, kaip tik istorinis patirties liudijimas.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?