Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Asmuo tautos istorijoje: laikysenos pasirinkimas. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Istorija dažnai yra žiauri – tiek žmogui, tiek tautai ji teikia sunkius išgyvenimus, kurie gali tiek griauti, tiek kurti pasaulį. Gali atrodyti, jog vienas žmogus yra bejėgis prieš istorijos galią, tačiau yra kaip tik priešingai – kiekvienas žmogus dirba ir taip gali išreikšti save ir keisti istoriją. Istorija yra labai permaininga ir dėl to žmogus atsiduria įvairiose situacijose, kuriose jis renkasi savo pozicijas. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamos asmenybės tautos istorijoje.

Ilgas aprašymas:

Lietuvos tautos istorija – tai didinga istorija, kuri ne tik leidžia suprasti tai, iš kur mes atsiradome, tačiau ir tai dėl ko galime didžiuotis būdami lietuviais. Šioje tautos istorijoje, akivaizdu, didžiausią vaidmenį užėmė asmenybės. Asmenys tautos istorijoje dažniausiai buvo tie, kurie daugiau ar mažiau formavo savo tautą, aršiai kovojo dėl tautai priklausančio identiteto. Kiekvienas veiksnys dėl kurio kovojo to meto asmenybės istorinių įvykių akivaizdoje, buvo reikšmingas ir svarbus. Tačiau net jeigu asmenims ir pavyko pasiekti savo tikslų, tai dar nereiškia, kad asmenybės tautos istorijoje kovojusios dėl tautos gerovės nepatyrė ribinių situacijų. Kovos alino ir vargino žmones, būtent todėl asmenys privalėjo pasirinkti, kokios pozicijos jiems laikytis ir kokią laikyseną pasirinkti. Ši laikysena galėjo būti individuali, priklausanti nuo asmeninio žmogaus požiūrio bei gyvenimo motyvų. Taigi asmenys istorijoje, susiję su tauta ir jos gerove, galėjo arba žvelgti atsainiai ir pasiduoti, arba kovoti iki galo, nepaisant galimų aukų. Na, o siekiant atrasti detalesnį atsakymą, kokia laikysena dažniausiai dominavo tarp asmenybių tautos istorijos atžvilgiu, šiame kalbėjimo pavyzdyje remiantis būtent mūsų tautos literatūra, kalbama apie tai, koks asmens tautos istorijoje laikysenos pasirinkimas regimas dažniausiai bei kuo jis yra reikšmingas tiek žmogui, tiek pačiai tautai.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?