Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Literatūra – tautos istorijos liudytoja. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Literatūra – tai įvairiapusiškai naudingas aspektas kiekvienam žmogui. Literatūroje galima rasti visko, kas galėtų ugdyti žmogų. Tad literatūra geba ir skatinti žmogaus suvokimą apie istoriją. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai įrodoma, kad literatūra yra išties tautos istorijos liudytoja.

Ilgas aprašymas:

Tautos istorija – tai neįkainojama patirtis, kuri trunka jau nuo pat pačios tautos susikūrimo dienos. Būtent tada, kai atsiranda tauta, prasideda ir jos istorija. Šią tautos istoriją galima vadinti liūdna, skaudžia, įkvepiančia. Tačiau bet kokiu atveju ji bus labai svarbi, nes bus tarsi tautos kelias, kuriuo eina tauta, siekdama augimo ir tobulėjimo, visiškos darnos. Svarbu ir tai, kad literatūra, kaip įvairiausių įvykių fiksuotoja, dažnai fiksuoja ir tautos istoriją bei visus su tautos istorija susijusius įvykius, kurie atsispindi per įvairius pasakojimus, prisiminimus, analizes ir kt. Todėl literatūroje labai dažnai nors ir neakivaizdžiai, gali atsiskleisti tautos istorijos niuansai, galimi vadinti tautos istorijos liudijimu. Tad literatūrą galima įvardinti kaip tautos istorijos liudytoją. Vis tik, pagrįsti faktą, teigiantį, kad literatūra geba liudyti tautos istoriją, reikalinga daugiau argumentų nei tik paminėtieji. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, juose pateiktais pasakojimais, pateikiami išsamūs argumentai, kodėl literatūra yra tautos istorijos liudytoja, sykiu aptariant, kokie principai leidžia tai pastebėti ir dėl ko tokie literatūros kūriniai, atspindintys tautos istorijos liudijimus yra ypatingi bei turintys svarbią išliekamąją vertę.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?