Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilės ir pareigos tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Turbūt niekieno nenustebinsime pasakydami, kad meilę daugelis vadina pačiu gražiausiu jausmu visoje žemėje ir tauriausia būsena, kokią tik gali pasiekti žmogus. Meilę norisi pajausti, o panirus į šį jausmą norisi dalintis gėriu su savo meilės objektu ir visu pasauliu. Kalboje aptariama, kaip trijų skirtingų autorių kūryboje meilė persipina su pareiga ir atskleidžiama, kokių vertybių ir šių kūrinių galėtų pasimokyti šiuolaikinis žmogus.

Ilgas aprašymas:

Meilę galima vadinti labiausiai nenuspėjamu, labiausiai įvairialypiu žmogaus gyvenimo jausmu. Meilė dažnai atsiranda žmogaus gyvenime netikėtai ir plėtojasi pačiose įvairiausiose situacijose. Taigi meilės jausmą ir jos reprezentuojamus procesus lydi ir susidūrimas su pareigomis. Pareigos šiuo atveju yra svarbios atsakomybės, įsipareigojimai, svarbūs tikslai. Būtent todėl neretai meilė atsiradusi žmogaus gyvenime pradeda veikti ne tik asmeninius pojūčius, požiūrį, tačiau ir gebėjimą atlikti pareigas, pareigų tęstinumo ir kt. panašius aspektus. Nors pasitaiko ir priešingų atvejų. Net ir pareigos gali veikti meilę. Būtent dėl tokios meilės ir pareigos sąveikos, iškyla meilės ir pareigos tema. Ši meilės ir pareigos tema labai dažnai pastebima lietuvių literatūros kūriniuose. Literatūriniuose kūriniuose bandant nupasakoti sudėtingas žmonių gyvenimo situacijas, ypač istoriniais laikotarpiais, matoma, kaip sąveikauja meilė ir pareiga, kokių procesų iš meilės ir pareigos sąveikos galima tikėtis bei kokie meilės ir pareigos sąveikos rezultatai gali būti. Tad šiame kalbėjime, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pateikiama, kaip atsiskleidžia meilės ir pareigos tema lietuvių literatūroje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?