Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Moralinių vertybių vaizdavimas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Moralinių vertybių atskleidimas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje. Moralinės vertybės lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje yra apstu atvaizduojamų įvairiausių vertybių, kurios apeliuoja į žmogaus prasmingą gyvenseną. Tad ir šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis gerai žinomai lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pasakojama, kokios moralinės vertybės bei kaip jos atsiskleidžia lietuvių literatūriniuose kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Moralinės vertybės – tai kiekvienam žmogui familiarus aspektas, kuris dar dažnai žmonių kasdienybėje yra suvokiamas, kaip prasmingo bei harmoningo žmogaus gyvenimo pamatas. Tad iš tokios sampratos moralines vertybes galima suvokti, kaip itin daug reikšmės žmogaus gyvenime turinčius aspektus. Moralinėms vertybėms būdingas pastovumas ir gebėjimas įstatyti žmogų į tam tikrus rėmus, kuriuose žmogus, vis tik, nėra uždaromas prievarta ir yra apribojamas. Moralinės vertybės padeda žmogui augti ir tobulėti. Tokių moralinių vertybių, vis tik, yra labai daug. Kiekviena jų yra aukso vertės, nes daugiau ar mažiau prisideda prie jau paminėtų moralinių vertybių reikšmių žmogaus gyvenime. Tačiau šiame kalbėjime į moralines vertybes bei jų vaidmenį žmogaus gyvenime yra žvelgiama kur kas giliau. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra gilinamasi į tai, kaip yra atvaizduojamos moralinės vertybės lietuvių literatūros kūriniuose. Sykiu kalbėjimo pavyzdyje yra aptariama, kokios tos moralinės vertybės, kas moralinėms vertybėms priklauso bei kodėl apskritai moralinių vertybių, vaizduojamų lietuvių literatūros kūriniuose, reikšmė žmogaus gyvenime yra labai didelė.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?