Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Moters paveikslas XX a. lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Dažnai lietuvių literatūroje moterų paveikslai buvo neišplėtoti ir antraeiliai. Moterys dažniausiai vaizduoja tradicines šeimos vertybes, tad literatūroje jas matome kaip namų šeimininkes, motinas ir vaikų augintojas. Toks moters vaizdavimas buvo populiarus ilgą laiką. Vis dėlto XXa. yra pokyčių metas, kai keičiasi žmonių pasaulėžiūra, mąstymas, gyvenimo būdas. Dėl šių pokyčių keičiasi ir pačios moters gyvenimas – jis tampa įvairesnis. Kartu su tuo keičiasi ir moters vaizdavimas literatūroje. Šiame kalbėjime nagrinėjamas moters paveikslas.

Ilgas aprašymas:

Moters paveikslas – tai vienas unikaliausių paveikslų visoje žmonijos istorijoje. Taip yra todėl, kad moterys, nors ir buvo anksčiau beteisės, moterų reikšmė visuomenėje buvo neišmatuojamai svarbi. Moteris nuo senų laikų buvo laikoma šeimos židinio saugotoja, vaikų augintoja, silpnąja grandimi. Moteriai buvo suteikiami patys įvairiausi, tačiau identiškas pareigas nuolat įprasminantys apibūdinimai. Vis tik, moteris bėgant amžiams kito. Moters pozicijos visuomenėje labai greitai keitėsi ir buvo pažaboti bet kokie bandymai moteris žeminti. Tai matome šiandieninėje visuomenėje, kurioje gyvename ir matoma, kad moters paveikslas atspindi ypač stiprias savybes, gebėjimą savimi pasirūpinti. Tikriausiai ne veltui šiandien aktualus ir feminizmas. Tačiau šiuo atveju, kad ir kokia moteris bebūtų šiandien, ji turėjo pagrindą savo tokiai būčiai, tokiam paveikslui įprasminti. Taigi kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, koks moters paveikslas buvo regimas būtent XX a. lietuvių literatūroje. Juk būtent iš lietuvių literatūros kūrinių galima sužinoti daugelio procesų, o šiuo atveju ir moters paveikslo ištakas.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?