Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Pareigos ir asmeninės laimės tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kaip pareiga keičia žmogaus gyvenimą?

Trumpas aprašymas:

Pareiga ir asmeninė laimė dažnai atrodo esą sunkiai suderinami dalykai. Dažnai žmonės turi sunkias pareigas, kurios verčia žmogų paaukoti dalelę savęs, o kartais toji pareiga tampa žmogų gniuždanti našta. Tuo tarpu asmeninė laimė yra sunkiai pasiekiama – žmogus turi jos ilgai ieškoti, tačiau jam ne visada ją pavyksta atrasti. Pareigos ir asmeninės laimės temos yra dažnai nagrinėjamos literatūroje. Šiame kalbėjime yra analizuojama pareigos ir asmeninės laimės tema.

Ilgas aprašymas:

Žmogaus gyvenimas yra išties sudėtingas. Taip yra todėl, kad žmogaus gyvenimo kelyje atsiranda labai daug priešpriešų. Pavyzdžiui, viena tokių priešpriešų yra susijusi su pareigomis bei asmenine laime. Pareigą dažniausiai mes suvokiame, kaip individualų žmogaus įsipareigojimą, pasiryžimą ir kryptingą ėjimą tikslo link, suvokiant savo atsakomybę už tikslo pasiekimą. Na, o asmeninė laimė šiuo atveju yra tiesiog žmogaus laimė, galimybė daryti tai, ką nori ir gyventi taip, kaip nori. Savaime suprantama, kad pareigą ir asmeninę laimę kaip tam tikrą priešpriešą galima laikyti dėl to, kad pareigos, atimdamos didžiąją laiko žmogaus dalį, sykiu atima ir asmeninę laimę. Todėl žmogus neretai yra priverstas rinktis tarp pareigų bei savo asmeninės laimės. Kadangi tai yra pakankamai aktualu praktiškai kiekvieno žmogaus gyvenime, nenuostabu, kad apie tai renkamasi kalbėti ir lietuvių literatūros kūriniuose, išskiriant atskirą temą – pareigos ir asmeninės laimės temą. Taigi kokiais principais, kokiomis situacijomis atsiskleidžia pareigos bei asmeninės laimės tema lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?