Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Pasirinkimo problema literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Pasirinkimo problema lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Pasirinkimas gali išlaisvinti, tačiau kartu ir pavergti žmogų. Jei žmogus gali rinktis, tuomet jis pats yra atsakingas už savo likimą, tačiau žmogui ne visada yra lengva tai atlikti. Dažnai žmogų veikia sunkūs išgyvenimai ir būties klausimai, tad žmogui tampa sunku priimti atsakomybę už save. Tad pasirinkimas gali riboti žmogų – žmogus gali bijoti rinktis. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama pasirinkimo problema.

Ilgas aprašymas:

Sakoma, kad žmogus gimsta laisvas. Kitaip tariant – žmogus gimsta su savo prigimtine laisve. Ši laisvė reprezentuoja žmogaus laisvę mąstyti, reikšti mintis ir svarbiausia – pasirinkti. Taigi jau nuo pat mažens žmonės gyvena kasdien ką nors pasirinkdami. Kitaip tariant, kiekvienas žmogus, būdamas pakankamai laisvas, renkasi. Pasirinkimas žmogaus gyvenime gali būti pats paprasčiausias. Pavyzdžiui, pasirinkimo laisvės dėka žmogus gali pasirinkti – gerti pieną ar geri kavą, dalyvauti renginyje, ar nedalyvauti. Tai yra patys paprasčiausi, tačiau tikrai kasdien žmogaus gyvenime būnantys pasirinkimai. Kad ir kaip bebūtų, žmogaus pasirinkimas ne visada gyvenime būna toks paprastas. Žmogus gyvenime kartais turi pasirinkti labai sudėtingus dalykus, na, o tai, savaime suprantama, kelia pasirinkimo problemą. Pasirinkimo problemą galima įvardinti, kaip nesugebėjimą tinkamai pasirinkti, ilgas abejones ar kt. panašius veiksnius, kurie alina žmogų. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, su kokiomis pasirinkimo problemomis tenka susidurti žmogui. Tai aptariama remiantis įvairiais literatūros kūriniais bei juose atvaizduotais pasirinkimo procesais.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?