Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Pasirinktų 2 romano „Lygiosios trunka akimirka“ veikėjų paveikslų aptarimas remiantis konkrečiais epizodais. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Aprašymas:

Šiame darbe aptariami dviejų romano „Lygiosios trunka akimirką“ veikėjų paveikslai – Šogerio ir Abraomo. Darbe minima Holokausto sąvoka, taip pat biblijos kontekstas. Apibendrinimui pasirinkta darbą vaikikuojanti J. Marcinkevičiaus citata. Darbe yra daug autoriaus ir laikotarpio konteksto linijų. Pirmasis veikėjas yra Šogeris, kuris yra Vilniaus geto prižiūrėtojas ir Holokausto nuostatų palaikytojas. Holokausto temą nagrinėjo 1963 m. išleistame XX – XXI a. litvakų prozininko, scenarijų autoriaus Icchoko Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“. Romanas“ reprezentuoja modernumo pusę, tai pirmasis romanas lietuvių literatūroje, taip skaudžiai ir kartu subtiliai prabilęs apie Holokausto problemą. Antrasis veikėjas yra Abraomas, jis yra žydas, kuris su šeima įkalintas Vilniaus gete. Šiandien jau galima drąsiai teigti, kad lietuvių literatūrai atsinaujinant, vaduojantis iš socialistinio realizmo kanono Mero proza septintajame dešimtmetyje buvo viena pirmųjų kregždžių. Dar daugiau – šiandien ją galime skaityti be jokių nuolaidų politinėms aplinkybėms, o tokių pavyzdžių iš to meto turime labai mažai. Abraomas aukoja paskutinį savo vaiką. Šiame lygmenyje išryškėja Abraomo paveikslo atpirkimo motyvas. Tekstas gali būti perskaitomas iš krikščioniškos perspektyvos, nes romane atsiskleidžiami Abraomo Lipmano vaikų likimai, akcentuojama kančia ir auka, susijusi pirmiausia su žydų tautos istorija. „Abraomo ir Izaoko“ buvimas perteikia, tarpusavio santykių skausmą. I. Meras romane „Lygiosios trunka akimirką“ perrašo gerai žinomą istoriją iš Šventojo Rašto, romane ši istorija yra interpretuojama naujai, parodant, jog situacijos nesikeičia, kinta tik istoriniai kontekstai. Izaoko paveikslas yra toks, kad jis yra gailestingas ir pasiaukojantis, Izaokas yra aukojamas už visus žydų vaikus, kuriems gresia mirtis, tėvas aukoja savo sūnų, kad kiti būtų išgelbėti.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?