Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

✅Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

Trumpas aprašymas:

Gyvenime nutinka įvairių įvykių – tiek skaudžių, tiek linksmų. Netektys gali būti labai įvairios – artimo žmogaus netektis, laisvės apribojimas, dvasinių dalykų praradimas. Ne vienas žmogus yra susidūręs su praradimais, tačiau jų poveikis kiekvienam asmeniui yra skirtingas. Vieni žmonės tiesiog palūžta, o kiti – pasinaudoja sukeltomis emocijomis. Kiekvienas praradimas priverčia pažvelgti į gyvenimą kitu kampu bei atveria naujas galimybes, kaip nutiko ir lietuvių rašytojams. Taigi, praradimas iš tiesų gali būti įkvėpimo šaltinis.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus ką nors gyvenime yra praradęs. Tad praradimą neretai žmogus sieja su skaudžiais išgyvenimais, kančia ar liūdesiu. Todėl praradimui artimas ir nusivylimo gyvenimu jausmas, kada žmogus ką nors praradęs, sykiu praranda ir viltį bei motyvaciją. Taigi praradimas dažnai žmogui būna negatyvus gyvenimo veiksnys. Tačiau į praradimą tokiu atveju žvelgiama labai pesimistiškai. Vis tik, į praradimą galima žvelgti ir optimistiškai. Praradimas kartais, kad ir koks skaudus bebūtų, gali paveikti žmogų ir teigiamai, suteikti motyvacijos bei, svarbiausia, tapti kūrybinio įkvėpimo šaltiniu. Juk ne veltui yra sakoma, kad jaučiant kančią, liūdesį, per kūrybą šis liūdesys ir kančia virsta katarsiu – apsivalymu. Tad patirdamas praradimus žmogus gali būti įkvėptas kurti, atrasti savo kūrybinius polėkius ir juos labai efektingai įgyvendinti. Apie tokius praradimo, kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinio virsmus žmogaus gyvenime, dažnai rašoma ir literatūriniuose kūriniuose. Taigi remiantis literatūrinių kūrinių pateiktimis, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai įrodoma mintis, kad praradimas gali būti ne tik kančia, tačiau ir kaip svarbus žmogui kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?