Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Šiurpi Vilniaus žydų geto kasdienybė lietuvių literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žydų literatūra Lietuvoje. Žydų tautos tragedijos atspindžiai literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Europoje Antrojo pasaulinio karo metais kilusi holokausto banga nusinešė ir labai daug Lietuvos žydų gyvybių. Vilnius nuo seno buvo vieta, kur žydų buvo daugiausia. Įsteigus getą Vilniuje, žydai prarado ne tik savo laisvę, bet ir buvo įbauginti. Žydų tautos žmonės gete susidūrė su šiurpia kasdienybe – apie tai pasakoja ir lietuvių literatūra.

Ilgas aprašymas:

Antrojo pasaulinio karo metais vyko daug ypatingai skaudžių istorinių įvykių, kuriuose žmonės susidūrė su ribinėmis situacijomis. Viena tokių ribinių situacijų buvo baisusis holokaustas – masinis žydų naikinimas Europoje. Holokausto negandos neaplenkė ir Lietuvos. Kada Vokietijos kariuomenė įžengė į Lietuvą, joje taip pat prasidėjo holokausto procesai, per kuriuos atsirado visiems ne kartą girdėtas Vilniaus žydų getas. Vilniaus žydų geto įsteigimo metais laikomi 1941 m. Būtent tada ten apsigyveno visi Vilniaus žydai. Ten gyvendami jie susidūrė su pačiomis nemaloniausiomis sąlygomis, kurios išbandė jų, kaip tautinės mažumos stiprybę. Ši žydų kasdienybė Vilniaus žydų gete buvo itin šiurpi. Todėl ne kiekvienas žino, kas Vilniaus žydų gete vyko kasdien, su kuo kasdienybėje teko susidurti niekuo dėtiems žydams. Tad sužinoti, kokią kasdienybę žydai Vilniaus žydų gete išgyveno, kokius šiurpius vaizdus bei kokias nemalonias patirtis jie išgyveno, padeda lietuvių literatūros kūriniai. Tad šiame kalbėjime argumentuotai pateikiama, kokia Vilniaus žydų geto kasdienybė atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?