Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Skriauda ir kaltė lietuvių literatūroje. Skriaudos ir kaltės tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus skausmo ir kančios vaizdavimas įvairių laikotarpių literatūroje. Skriaudos ir kaltės tema lietuvių literatūroje. Skriaudos ir kaltės tema skirtingų laikotarpių lietuvių literatūroje. Skriaudos ir kaltės kalbėjimas.

Trumpas aprašymas:

Skriauda ir kaltė lietuvių literatūroje patenka tarp vienų labiausiai aprašomų temų. Tad visa tai leidžia suvokti, kaip plačiai tokios temos gali būti aprašomos. Tad kalboje, remiantis Savickio, Biliūno ir Apučio kūryba, aptariama, kaip skriauda ir kaltė yra vaizduojamos lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Skriauda – tai kitam padaryta žala, neteisingas poelgis kito žmogaus atžvilgiu. Taigi skriaudą galima įvardinti kaip tam tikrą nuoskaudą, negatyvų veiksmą. Todėl skriaudai ir skriaudos procesui priklauso brutalumas. Tačiau nepaisant to, skriauda, kaip tam tikras veiksmas, dažniausiai turi atoveiksmį. Skriaudą padaręs žmogus, jeigu yra moralus, jaučia kaltę – vidinį sąžinės balsą, kuris priekaištauja žmogui dėl jo padarytos skriaudos kitam. Taigi skriauda ir kaltė yra du tarpusavyje labai susiję aspektai, iš kurių gimsta ir lietuvių literatūros kūriniai bei siužetai. Tad, akivaizdu, jog lietuvių literatūroje atsispindi pačios įvairiausios temos, tarp kurių yra ir skriaudos bei kaltės tema. Žvelgiant į lietuvių literatūros kūrinius, dažnai tokie skriaudos ir kaltės temos atspindžiai yra regimi pastarųjų amžių literatūroje. Tačiau kokiais principais skriauda ir kaltė atsiskleidžia? Šiame kalbėjimo pavyzdyje yra atsakoma į šį klausimą. Todėl kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, kokiais motyvais lietuvių literatūros kūriniuose atvaizduojama skriauda ir kaltė, sykiu pasakojant, kuo ši skriaudos bei kaltės tema yra svarbi plėtoti.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?