Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tautinis lietuvio paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Lietuvio paveikslas lietuvių lieratūroje.

Trumpas aprašymas:

Kiekvienas lietuvis gali būti siejamas su tautiniu paveikslu. Tautinis paveikslas šiuo atveju yra susijęs su tradicine lietuvio charakteristika. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis klasikiniais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pasakojama, koks tautinis lietuvio paveikslas atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Lietuvis – tai yra savo tautos – Lietuvos – pilietis. Tačiau lietuvio atvaizdavimas neapsiriboja vien tautybe. Lietuvis turi savitą charakteristiką, savitus bruožus ir kt. panašius veiksnius, kurie reprezentuoja lietuvį ir lietuvio paveikslą. Dažnai toks lietuvio paveikslas ir jo interpretavimas yra tradicinis. Paprastai visuomenėje teigiama, kad lietuvis yra darbštus, santūrus, daugiausiai liūdnas žmogus. Tačiau, vis tik, tautinis arba tradicinis lietuvio paveikslas yra kur kas spalvingesnis, apimantis kur kas daugiau savybių nei atrodo. Tad tautinio lietuvio paveikslo vaizdavimas yra ypatingai platus. Būtent tautinį paveikslą, priklausantį lietuviui, labiausiai atspindi ne kas kita, kaip tik lietuvių literatūros kūriniai. Lietuvių literatūriniuose kūriniuose aprašomos įvairios veikėjų gyvenimo situacijos, kasdienybė leidžia geriau pažinti lietuvį, taip susidarant tam tikrą nuomonę apie tautinį lietuvio atvaizdą. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, analizuojant lietuvių literatūros kūrinius, yra argumentuotai pateikiama – koks yra tautinis lietuvio paveikslas. Sykiu kalbėjimo pavyzdyje nurodoma, kuo toks tautinis lietuvio paveikslas yra unikalus ir netgi reikšmingas visuomenei.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?