Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Tautosaka lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Tautosaka – tai unikalus reiškinys, kurio dėka tautosakinė informacija yra perduodama iš kartos į kartą bei, akivaizdu, yra būdinga tik tam tikrai etninei ar socialinei grupei. Tad tautosaka neretai atsiskleidžia ir lietuvių literatūros kūriniuose. Kokiais principais tautosaka pasirodo lietuvių literatūroje, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Tautosaka – tai sakytinė, kadaise iš lūpų į lūpas sklidusi lietuviškoji išmintis, lietuvių tradicinė kūryba, kurios sukūrimo pagrindinis tikslas buvo siejamas su siekiu išsaugoti svarbias tradicijas, lietuviškas šaknis, tokiu būdu jas perteikiant ateities kartoms, kad šios galėtų suvokti, kokie buvo protėviai. Taigi tautosaką, iš esmės, galima įvardinti kaip amžių išmintį, kurią sugalvojo lietuviai, siekdami kilnaus tikslo. Būtent tokiam tautosakos tikslui užtikrinti, tautosaką vėliau buvo imta nebe skleisti iš lūpų į lūpas, tačiau užrašyti. Dėl šios priežasties tautosakai būdingus kūrinius galime skaityti ir šiandien bei tais tautosakos kūriniais remiantis pažinti senuosius lietuvius. Tačiau, vis tik, kad ir kaip bebūtų, tautosaka dažnai naudojama ne vien skaitymui ir senosios lietuvių kultūros pažinimui. Tautosaką galima įžvelgti ir kaip tam tikrą kūrybinio įkvėpimo šaltinį, kuris neretai nugula ir į įvairius vėlesnių laikotarpių lietuvių literatūros kūrinius. Taip dažnai pastebimos sukurtos lietuvių tautosakos interpretacijos, kuriomis dažnai siekiama arba sugrąžinti, arba priminti tautosaką, arba ją interpretuoti savaip. Tad šiame kalbėjime, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, kalbama plačiau apie tautosaką bei kokiais motyvais ji pasirodo lietuvių literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?