Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės tema lietuvių literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Tevynes tema lietuviu literaturoje.

Trumpas aprašymas:

Tėvynė yra kiekvienam žmogui pats svarbiausias turtas. Gimtinėje žmogus gauna vertybių pagrindą, pasaulėžiūrą ir mentalitetą. Žmogus yra neatskiriamas nuo gimtojo krašto – jis visada išlieka žmogaus prisiminimuose. Tačiau tėvynę žmogus gali prarasti dėl įvairių skaudžių išgyvenimų – karų,trėmimų ar deportacijų. Todėl žmogus, netekęs tėvynės, gali kentėti. Literatūroje tėvynė yra dažnai nagrinėjama tema – gimtasis kraštas gali būti įvairiai vaizduojamas įvairių laikų autorių kūriniuose. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama tėvynės tema.

Ilgas aprašymas:

Tėvynė – tai žmogaus gimtoji erdvė. Būtent tėvynėje žmogus gimsta ir gimdamas tėvynę įgauna kaip didžiausią ir svarbiausią duotybę po jam suteiktos gyvybės. Svarbu ir tai, kad žmogaus santykis su tėvyne išlieka visą gyvenimą, o į tėvynę yra žvelgiama su didžiule pagarba, noru ją puoselėti ir išlaikyti. Tad tėvynė tampa idealizuojamu, itin svarbiu gyvenimo objektu. Tad nenuostabu, kad dėl tokio požiūrio ir apskritai po itin dažnų negandų tėvynėje, apie ją yra renkamasi rašyti net lietuvių literatūros kūriniuose. Būtent lietuvių literatūros kūriniai, kuriuose aprašoma lietuvių kasdienybė, gyvenimo peripetijos ir kt. panašūs veiksniai, atsispindi būtent tėvynė. Taigi tėvynės temą plėtoti literatūros kūriniuose renkamasi pačiais įvairiausiais būdais. Tad būtent kokiais principais ir metodais lietuvių literatūros kūriniuose yra atskleidžiama tėvynės tema, yra argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje. Sykiu kalbėjimo pavyzdyje atskleidžiant tėvynės temos peripetijas literatūriniuose kūriniuose, išskiriama ir tai, kuo tėvynė yra svarbi žmonėms, kodėl tėvynę reikia mylėti ir puoselėti bei apskritai kuo tėvynė yra ypatinga.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?