Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vaikų ir tėvų santykių vaizdavimas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra – unikali terpė pasakoti skaitytojams aktualius dalykus. Tad vienas tų dalykų – tai vaikų ir tėvų santykiai. Būtent jie neretai matomi per įvairias prizmes ir yra individualūs. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis keletu lietuvių literatūros kūrinių, yra atskleidžiama, kokie vaikų ir tėvų santykiai gali būti.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūrą galima vadinti vienu daugiausiai temų atskleidžiančiu rašytiniu šaltiniu. Būtent lietuvių literatūros kūriniuose dažnai pateikiamos pačios įvairiausios, tačiau sykiu ir aktualiausios, familiariausios temos skaitytojams. Tad lietuvių literatūros kūriniuose labai dažnai galima atrasti plėtojamas meilės, darbo, gamtos ir kt. temas. Tačiau viena iš labiausiai įdomių, net ir šiandien aktualumo neprarandančių temų – tai santykių tema. Santykiai yra svarbūs kiekvienam. Tiek moteriai, tiek vyrui, tiek tėvams, tiek vaikams. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, vis tik, santykių temai analizuoti, išskiriama būtent vaikų ir tėvų santykių tema. Tėvams ir vaikams dažnai literatūroje yra skiriamas gana didelis dėmesys, nes neretai santykiai tarp tėvų ir vaikų yra suprantami kiekvienam. Juk visi turime tėvus ir buvome jų vaikais arba patys galime tapti tėvais. Todėl temos aktualumas yra neišsenkantis, taip pat kaip ir vaikų bei tėvų santykių braižas, kuris yra labai įvairialypis. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, koks atsiskleidžia vaikų ir tėvų santykių vaizdavimas lietuvių literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?