Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Viduramžių riterio garbės kodeksas. Kalbėjimas apie viduramžių riterio garbės kodeksą. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Riterio garbes kodeksas. Kas yra riterio garbes kodeksas?

Trumpas aprašymas:

Skaitant literatūrą apie riterius, labai dažnai yra minimas ir riterio garbės kodeksas. Jis dažnai įsivaizduojamas, kaip tam tikras dokumentas, numatantis riterių veiklos ribas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje viduramžių riterio kodeksas yra pagrindinis objektas, kuris ir yra nagrinėjamas. Kalboje pateikiama, koks tai kodeksas, kas jį sudaro bei aptariama tai, kodėl riteriams buvo privalu ir reikalinga paisyti šio kodekso.

Ilgas aprašymas:

Viduramžiai – tai ypatinga istorinė epocha, kurios pradžia matoma dar Antikos metu, o pabaiga – pradėjus Naujųjų laikų dataciją. Taigi matoma, kad viduramžių laikotarpis truko palyginti ilgai. Todėl per tokį ilgą viduramžiams priklausiusį laikotarpį įvyko labai daug įvykių bei atsirado nemažai tendencijų, kurias galime laikyti skiriamaisiais viduramžių bruožais. Vienas tokių viduramžiams priklausančių bruožų – tai riterių gyvavimas viduramžiais. Riteris buvo to meto ginkluotas kilmingas aukštesnių luomų atstovų pavaldinys, kurio pagrindinė užduotis buvo saugoti gėrį ir padėti vargšams. Būtent šios užduotys kilo iš riteriui labai svarbaus riterio garbės kodekso. Riterio garbės kodeksą galima įvardinti kaip nerašytą taisyklių rinkinį, nurodantį pavyzdinį elgesį ir taisykles būtent riteriams. Tad nei vienas riteris viduramžiais neapsiėjo be tokio riterio garbės kodekso bei jį labai gerbė. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje ir yra aptariamas šis viduramžių riterio kodeksas. Argumentuotai pasakojama, kokia šio riterio garbės kodekso reikšmė bei kokias idėjas šis kodeksas nešė.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?