Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vyro paveikslas Homero „Odisėjoje“ ir „Rolando giesmėje“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Odisejas vyriskumo pavyzdys ne tik antikos laiku graikams.

Trumpas aprašymas:

Homero „Odisėja“ bei prancūzų epas „Rolando giesmė“ yra pakankamai seni kūriniai, kuriuos perskaičius būtų galima teigti, kad pastaraisiais amžiais vyravo būtent vyrų kultas ir vyrų paveikslai buvo itin ryškūs ir ypatingi. Tad ir šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis šiais kūriniais, aptariamas vyro paveikslas, tačiau žvelgiant kiek iš gilesnės perspektyvos.

Ilgas aprašymas:

Vyras – tai teoriškai stipriosios grandies atstovas. Dažnai vyras yra suvokiamas, kaip stiprybės įsikūnijimas, turintis daug drąsos, narsos, ryžto ir gebėjimo racionaliai mąstyti bet kokioje gyvenimo situacijoje. Žinoma, tai vieni iš pagrindinių vyrams priklausančių bruožų. Tačiau vyrai yra kur kas spalvingesnės, žymiai daugiau charakteristikos ir būdo bruožų turinčios asmenybės. Todėl vyro paveikslas yra išties įdomus, suteikiantis daugiau informacijos apie vyro charakteristiką, netgi psichologinius niuansus. Todėl ir literatūriniuose kūriniuose labai dažnai pagrindiniais veikėjais laikomi ne kas kitas, kaip tik vyrai. Todėl vyro paveikslas atsiskleidžia daugelyje kūrinių. Pavyzdžiui, apie vyro paveikslą galima sužinoti iš pirmojo senovės graikų bei Europos poeto Homero kūrinio „Odisėja“ bei jame atvaizduojamo pagrindinio kūrinio veikėjo, Trojos karo didvyrio Odisėjo gyvenimo bei aprašomų nuotykių perspektyvos. Taip pat apie vyrą ir jo paveikslą informacijos galima rasti prancūzų herojiniame epe, pavadinimu „Rolando giesmė“, kurioje aptariamas Rolando, ištikimo karaliaus Karolio Didžiojo vasalo gyvenimas. Taigi remiantis šiais kūriniais, kalbėjimo pavyzdyje aptariamas vyro paveikslas bei jam priklausantys bruožai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?