Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Žaismas modernioje lietuvių literatūroje (Jurgis Savickis ir kt.)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Lietuvių literatūra ilgą laiką buvo gana konservatyvi. Jos tematikoje vyraudavo tradicinės temos, susijusios su gamta, kaimo vertybėmis ir gyvenimu, vertybių kaita, karo traumomis, tautiškumu ir tėvynės aukštinimu. Vis dėlto XXa. atsirado daug įvairių literatūros krypčių, kurios suteikia naujas galimybes literatūrai augti ir keistis. Vienas iš įdomiausių elementų – žaismas – keičia ir kuria juokingą ar pašaipų kūrinio toną. Žaismas kūriniui suteikia netikėtų spalvų. Ilgas aprašymas: Gana ilgą laiką lietuvių literatūra buvo tradicinė ir, netgi galima sakyti, kiek konservatyvi, plėtojanti tuos pačius, jau nusistovėjusius kūrybos motyvus. Taip lietuvių literatūros kūriniuose įsivyravo pasyvumas bei pastovumas. Todėl dažnai buvo regimi kūriniai, kuriuose buvo aptariamos tik tradicinės temos, susijusios su tėvyne, gamta, darbu ir kt. Bėgant laikui ši tradicinė kūryba sumenko ir galbūt neprarado vertės, tačiau tikrai nebedarė daug įspūdžio. Būtent todėl XX a. šiai tradicinei senajai kūrybai buvo lemtingas. Na, o lemtingas todėl, kad modernioje lietuvių literatūroje prasidėjo žaismo kūriniuose naudojimas. Šį žaismą rašytojai naudojo siekdami išstumti tradicinės lietuvių literatūros bruožus ir įvesti visiškai naujas, žaismu pagrįstas, neįprastas, tačiau sykiu labai traukiančias ir įdomias modernios kūrybos tendencijas. Jos turėjo lietuvių literatūros kūrinius prikelti naujam gyvenimui bei pradėti naują erą lietuvių kūryboje. Tad tokiais ir panašiais motyvais kūryboje pasižymėjo daugelis XX a. lietuvių rašytojų, tarp jų ir Jurgis Savickis bei kt. Tad remiantis to meto rašytojų literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, kokiais principais lietuvių literatūros kūriniuose galima įžvelgti žaismą.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!