Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žaismas modernioje lietuvių literatūroje (Jurgis Savickis ir kt.) – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra ilgą laiką buvo gana konservatyvi. Jos tematikoje vyraudavo tradicinės temos, susijusios su gamta, kaimo vertybėmis ir gyvenimu, vertybių kaita, karo traumomis, tautiškumu ir tėvynės aukštinimu. Vis dėlto XXa. atsirado daug įvairių literatūros krypčių, kurios suteikia naujas galimybes literatūrai augti ir keistis. Vienas iš įdomiausių elementų – žaismas – keičia ir kuria juokingą ar pašaipų kūrinio toną. Žaismas kūriniui suteikia netikėtų spalvų.

Ilgas aprašymas:

Gana ilgą laiką lietuvių literatūra buvo tradicinė ir, netgi galima sakyti, kiek konservatyvi, plėtojanti tuos pačius, jau nusistovėjusius kūrybos motyvus. Taip lietuvių literatūros kūriniuose įsivyravo pasyvumas bei pastovumas. Todėl dažnai buvo regimi kūriniai, kuriuose buvo aptariamos tik tradicinės temos, susijusios su tėvyne, gamta, darbu ir kt. Bėgant laikui ši tradicinė kūryba sumenko ir galbūt neprarado vertės, tačiau tikrai nebedarė daug įspūdžio. Būtent todėl XX a. šiai tradicinei senajai kūrybai buvo lemtingas. Na, o lemtingas todėl, kad modernioje lietuvių literatūroje prasidėjo žaismo kūriniuose naudojimas. Šį žaismą rašytojai naudojo siekdami išstumti tradicinės lietuvių literatūros bruožus ir įvesti visiškai naujas, žaismu pagrįstas, neįprastas, tačiau sykiu labai traukiančias ir įdomias modernios kūrybos tendencijas. Jos turėjo lietuvių literatūros kūrinius prikelti naujam gyvenimui bei pradėti naują erą lietuvių kūryboje. Tad tokiais ir panašiais motyvais kūryboje pasižymėjo daugelis XX a. lietuvių rašytojų, tarp jų ir Jurgis Savickis bei kt. Tad remiantis to meto rašytojų literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, kokiais principais lietuvių literatūros kūriniuose galima įžvelgti žaismą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

Kalbėjimo potemė yra formuojama pagal šią temą. Potemė:

38. Kalbos žaismas modernioje lietuvių literatūroje suteikė spalvingumo net ir niūriais gyvenimo tarpsniais. Kokiomis kalbinėmis raiškos priemonėmis žaismas pasireiškė modernioje lietuvių literatūroje? Savo mintis pagrįskite konkrečiais pavyzdžiais. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti)


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?