Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogaus idealas literatūroje. Kalbėjimas apie žmogaus idealus literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Literatūra pateikia skaitytojams labai įvairią paletę norimų akcentuoti aspektų. Tad vienas jų labai dažnai būna žmonių idealai. Jie literatūroje labai svarbūs žvelgiant į kūrinių veikėjų paveikslus bei charakteristiką. Tad kokie žmogaus idealai pasirodo literatūriniuose kūriniuose, kuo jie ypatingi, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus gyvendamas, daugiausiai remiasi savo paties patirtimi ir suvokimais. Todėl dažniausiai žmogų lydintis gyvenimas yra būtent paties žmogaus inicijuojamas aspektas. Tačiau nepaisant to, žmogus nuolat auga ir tobulėja, o susipažindamas su aplinkiniu pasauliu, patirdamas vis daugiau nuotykių, iššūkių ir kt. aspektų, pradeda ieškoti tikslingos gyvenimo krypties, kuri galėtų padėti gyventi perspektyviau. Būtent žmogui reikalinga perspektyva atsiranda iš ieškomų bei surandamų gyvenime idealų. Žmogaus idealai šiuo atveju gali būti tam tikros tendencijos, moralinės normos, vertybės ar kt. panašūs veiksniai, kurie skatina žmogų elgtis moraliai. Tačiau svarbu tai, kad žmogaus idealų būna skirtingų. Žmogaus idealas priklauso tik nuo paties žmogaus. Tad tokiu atveju svarbu atsižvelgti į literatūros kūrinius. Būtent juose per įtaigias personažų gyvenimo istorijas bei peripetijas atsiskleidžia tai, kokių idealų dažniausiai laikosi būtent tie herojai, apie kuriuos skaitome. Tad iš jų gyvenimų galima geriau suprasti žmogaus idealo reikšmę bei svarbą. Todėl kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai yra aptariama, koks žmogaus idealas dažniausiai atsiskleidžia literatūros kūriniuose bei kokios reikšmės jis turi žmogaus gyvenimui.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?