Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogus prievartos pasaulyje. Kalbėjimas apie žmogų prievartos pasaulyje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus laikysenos kritinėse situacijose atskleidimas xx a. lietuvių literatūroje. Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje.

Trumpas aprašymas:

Prievartos pasaulis – išties žiaurus. Kiekvienas žmogus tokiame pasaulyje kenčia ir savotiškai išgyvena negandas, kurios iš pamatų keičia žmogaus gyvenimą. Todėl šioje kalboje ir kalbama apie prievartos pasaulį bei žmogų, gyvenantį jame. Remiantis svarbiausiais kūriniais, galinčiais šią temą įprasminti, aktualizuojama, kaip žmogus gyvena šiame pasaulyje, kaip jam sekasi jame gyventi bei kokių priemonių šis imasi arba galbūt nesiima, bandydamas likti tokiame pasaulyje.

Ilgas aprašymas:

Prievartos pasaulis – tai sudėtingų gyvenimo reiškinių kupinas pasaulis, kuriam ypač būdingos ribinės arba kritinės situacijos. Prievartos pasauliui taip pat dažniausiai būdingas smurtas, siekis nužmoginti bendruomenes, veikti neigiamai kiekvieną tame prievartos pasaulyje atsidūrusį žmogų. Todėl prievartos pasaulį galima suvokti kaip išties nemalonią erdvę, kurioje žmogui gyventi yra labai sunku. Juk prievartos pasaulio akivaizdoje, kaip ir priimtina, žmogus nyksta kartu su žmogiškumu. Nors kartais pasitaiko atvejų, kada prievartos pasaulyje atsidūręs žmogus sugeba išgyventi, tačiau tam yra labai didelė kaina. Nepaisant visko, žmonės pastaraisiais amžiais turėjo labai dažną akistatą su prievartos pasauliu, tad nenuostabu, kad daugelis tokių žmogaus atsidūrimų prievartos pasauliui būdingoje aplinkoje, buvo aprašyti įvairiuose šaltiniuose bei, svarbiausia, lietuvių literatūros kūriniuose. Šie aprašymai leido geriau suprasti prievartos pasauliui ir jame vykstančių vyksmų specifiką bei konkretų poveikį žmogui, patiriančiam prievartos pasaulio žiaurumus. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais apžvelgiamas žmogaus gyvenimas bei jo peripetijos prievartos pasaulyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?