Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅Ar atlaidumas silpno žmogaus bruožas? Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas? Atlaidumo tema lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Atlaidumas yra tam tikra žmogaus charakterio savybė, kuri leidžia žmogui be jokios abejonės atleisti kitam. Tačiau būtent tokiam atlaidumui svarbi stiprybė ir tvirtas apsisprendimas. Todėl būtent šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, pasakojama, kodėl atlaidumas nėra silpno žmogaus bruožas.

Ilgas aprašymas:

Atlaidumas – tai tam tikra žmogaus charakterio savybė, kuri reprezentuoja žmogaus gebėjimą atleisti už padarytas skriaudas ar sukeltas nemalonias situacijas, kurios galėjo paveikti žmogų. Kai žmogus sugeba atleisti už tai, žmonės neretai tiki, kad būtent atlaidumo savybė priklauso tik silpniems žmonėms. Taip manantys žmonės šventai įsitikinę, kad atleisdamas žmogus pamiršta savo principus ir tikėtina, jog neturi pakankamai drąsos pastovėti už save. Tačiau kai kurie mano, kad atlaidumui kaip tik yra reikalinga begalinė stiprybė, pasiryžimas ir drąsa atleisti savo kaltininkams. Todėl atlaidumui teikiamos kelios pozicijos. Na, o pats atlaidumas suvokiamas individualiai. Vis tik, kad ir kaip bebūtų, į šį klausimą – ar atlaidumas – tai silpno žmogaus bruožas, privalu atsakyti. Na, o šiam klausimui išanalizuoti bei atrasti tinkamą atsakymą, geriausiai gali padėti literatūros kūriniai. Būtent todėl, šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairia literatūra, argumentuotai atsakoma į klausimą, ar atlaidumo bruožas tikrai labiausiai būdingas silpnam žmogui bei jeigu ne, tai kodėl taip yra, kodėl atlaidumas nėra vien silpno žmogaus savybė.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?