Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Ar įmanoma išlikti žmogumi pačiomis nežmoniškomis sąlygomis? ar imanoma islikti zmogumi nezmoniskomis salygomis.

Trumpas aprašymas:

Žmogui dažnai reikia ieškoti ramybės ir atsvaros, dvasinės stiprybės nuo gyvenimiškų situacijų, menkaverčių ar labai varginančių, skausmą keliančių akimirkų. Vis dėlto nėra kuo stebėtis, nes juk žmogus tėra tik maža dalelė dideliame pasaulyje. Lietuvių rašytojai savo kūriniuose dažnai aprašo nežmoniškas situacijas, kuriose labai svarbu išlikti žmogumi ir vertinti tikrąsias vertybes, dorybes. Taigi, žmogus visada turi laikytis doros, o iš naujo ieškant gyvenimo prasmės, būtina vadovautis galimybe rasti vidinę ramybę.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai unikali būtybė, kuri eidama gyvenimo keliu neretai susiduria su pačiais įvairiausiais išbandymais. Vienas tų išbandymų – tai išlaikyti savo žmogiškumą bet kokiu atveju. Tai yra svarbu tam, kad žmogus nėra vien funkcionuojantis biologiškai kūnas. Žmogus yra protaujantis individas, kuriam svarbios moralinės vertybės, dorovingas ir harmoningas gyvenimas. Neretai išlikti žmogumi tampa sudėtinga. Skirtingai nei įprastose gyvenimo situacijose, kova už išlikimą žmogumi prasideda tada, kai žmogus susiduria su sudėtingomis gyvenimo situacijomis, kurios paženklintos nežmoniškų sąlygų. Šios nežmoniškos sąlygos gali būti susijusios su įvairiais istoriniais įvykiais, kaip karai, okupacijos, tremtys. Sykiu šias nežmoniškas sąlygas lydi smurtas, netolerancija, mirtys ir kt. veiksniai. Tad žvelgiant į tokių nežmoniškų sąlygų visumą, kyla klausimas – ar net ir tokiomis baisiomis, nežmoniškomis sąlygomis įmanoma išlikti žmogumi? Į šį klausimą, remiantis įvairia literatūrine patirtimi, atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje, aptariant – kokios nežmoniškos sąlygos žmogaus gyvenimą lydi bei kaip apskritai veikia žmogaus gyvenimo procesus, kada žmogui tenka išlikti žmogumi.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?