Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Autobiografiškumas lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite :
 • Mokymai „Kaip parašyti kalbą?“;
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Kitą mokymosi medžiagą*.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Ne kartą buvo sakyta, jog kūrybai reikalinga kančia. Tai reiškia, jog kūrybai reikalingi asmeninės patirtys ir išgyvenimai, kurie padėtų pamatus būsimam kūriniui. Dėl šios priežasties kai kuriuose lietuvių literatūros kūriniuose įžvelgiamas autobiografiškumas. Būtent apie jį ir šnekama šioje kalboje. Aiškinamasi kaip reiškiasi autobiografiškumas įvairiuose literatūros kūriniuose, kuo jis ypatingas ir kokie aspektai gali lemti autobiografiškumą. Ilgas aprašymas: Sakoma, kad literatūra visados yra autentiška rašytojo saviraiška, rašytojo vidaus unikalus atspindys, o pats rašytojo literatūrinis kūrinys metaforiškai – rašytojo veidrodis. Termiškai tariant, toks rašytojo gebėjimas perteikti save ir savo gyvenimo vingius į literatūrinį kūrinį, taip paliekant bent menką dalelę savęs, vadinama autobiografiškumu. Autobiografiškumo sąvoka dažniausiai siejama su jau minėtais aspektais. Autobiografiškumas rašytojų kūriniuose apnuogina rašytojus ir perteikia jų vidų, tad neretai autobiografiškumas yra paneigiamas, sakoma, jog tai yra paprasčiausias sutapimas. Tačiau kaip yra iš tikrųjų – niekas nežino. Bet kad egzistuoja autobiografiškumas ir autobiografiškumo apraiškos lietuvių literatūros kūriniuose – tai yra visiškai akivaizdu. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pačiais įvairiausiais lietuvių literatūros kūriniais, yra aptariama, kokiuose kūriniuose autobiografiškumas lietuvių literatūros kūrinių atžvilgiu yra matomas bei apskritai kokiais principais tas autobiografiškumas reiškiasi. Sykiu tai leidžia suvokti, kaip reikšminga detales apie savo gyvenimą įterpti kūriniuose, ką dažnai tokiais sprendimais norima pasakyti bei kodėl dėl autobiografiškumo kūrinys tampa dar labiau neįkainojamas ir unikalus.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!