Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Doros samprata lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai tarsi mokomoji priemonė, kurioje iš kiekvieno kūrinio konteksto galima pasisemti naudingos informacijos. Tad tokiu atveju, neretai lietuvių literatūra pateikia ir tam tikrų sąvokų sampratas. Tad šiuo atveju, kokia yra doros samprata lietuvių literatūroje, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra yra unikalus bei autentiškas lietuvių rašytojų palikimas ateities kartoms. Taigi beveik visuose lietuvių literatūros kūriniuose galima išvysti pačių įvairiausių pasakojimų, reprezentuojančių esminius gyvenimo principus, svarbiausias vertybes ir kt. Būtent dėl tokio lietuvių literatūros bruožo, neretai lietuvių literatūriniuose kūriniuose galima pastebėti nuorodų į vienas ar kitas sąvokų sampratas. Šiuo atveju, kalbėjimo pavyzdyje analizuojama dora. Doros savybė, ko gero, visiems yra familiarus bruožas. Jis svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo kelyje. Tačiau jeigu reikėtų apibūdinti dorą, tikėtina, kad dorai apibūdinti pačiam žmogui be jokios pagalbos, ko gero, pritrūktų žodžių ir pavyzdžių dorai išaiškinti. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje pateikiama išsami doros samprata. Dora kalbėjimo pavyzdyje yra pateikiama remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose yra atvaizduojamos įvairios situacijos, reprezentuojančios doros apraiškas tam tikros gyvenimo situacijose arba per įvairius lietuvių literatūroje atvaizduojamų veikėjų bei personažų paveikslus bei charakteristikas. Visa tai lietuvių literatūros atžvilgiu leidžia įsigilinti į doros, kaip būtino tinkamais žodžiais išreikšti, objekto sampratą.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?