Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Istorijos kūrejas ar istorijos auka? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kada žmogus tampa istorijos kūrėju?

Trumpas aprašymas:

Istorinių dramų kūrėjai gali būti vadinami arba istorijos kūrėjais, arba istorijos aukomis. Toks skirstymas iškyla giliau pažvelgus į tai, kokiais principais būtų galima kurti istorinę dramą ir ją plėtoti. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuojama, koks yra istorinių dramų kūrėjas. Ar jis gali būti vadinamas istorijos kūrėju, ar istorijos auka.

Ilgas aprašymas:

Tenka pripažinti, kad kūrėjai, kurie renkasi kurti būtent su istorija susijusius kūrinius, gali būti interpretuojami, kaip kelių rūšių žmonės. Pirmiausia, istorinių kūrinių kūrėjai gali būti tiesiog istorijos kūrėjai. Istorijos kūrėjo samprata, akivaizdu, susijusi su tuo, kad kūrėjas aprašydamas istoriją, ją pats gali sukurti ir netgi prisidėti prie istorijos kūrimo. Istorijos kūrėjas gali būti unikaliu. Tačiau yra ir tokių istorinius kūrinius kuriančių kūrėjų, kurie gali būti vadinami istorijos aukomis. Istorijos auka šiuo atveju reikštų nuo istorinių aplinkybių priklausomą kūrėją, kuris negali arba sau paprasčiausiai neleidžia kraipyti istorijos ir ją savaip interpretuoti. Tad žvelgiant į lietuvių literatūros pateiktį, matoma, jog tikrai ne vienas rašytojas, rašęs istorines dramas bei kūręs kūrinius, kuriuose atsispindi istorija, gali būti pritaikomas kažkurioms iš šių dviejų paminėtų apibūdinimų. Tad, vis tik, objektyviai žvelgiant ir atsakant į esminį temos klausimą – ar vis tik, kūrėjas yra istorijos kūrėjas ar istorijos auka – aptariama remiantis literatūrine patirtimi, pateikiant svarius argumentus.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?