Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

J. Grušas. „Meilė, džiazas ir velnias“. Kūrinio problematika. Kokios problemos sprendžiamos kūrinyje, ar jos išsprendžiamos? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

J. Grušas. „Meilė, džiazas ir velnias“. Pavadinimo ženklai. Kūrinio problematika.

Trumpas aprašymas:

Juozo Grušo kūrinys „Meilė, džiazas ir velnias“ tikriausiai yra vienas žinomiausių XX a. pabaigos kūrinių, kurie tiesiog savo konceptu šaukte šaukia apie paauglių problematišką gyvenimą ir jų svarbiausias problemas. Tad šioje kalboje remiantis kūrinio veikėjais ir siužetu analizuojama, kokia svarbiausia problematika iškyla kūrinyje.

Ilgas aprašymas:

Garsaus XX a. lietuvių dramaturgo bei prozininko Juozo Grušo kūryboje yra gausu pačių įvairiausių, įvairias temas nagrinėjančių bei apmąstančių kūrinių. Tačiau, ko gero, vienas svarbiausių jo kūrinių, tai 1967 m. išleista tragikomedija, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis Juozo Grušo kūrinys – tai iki šių dienų aktualumo neprarandantis, itin aktualias temas nagrinėjantis kūrinys. Tad Grušo kūrinyje gausu apmąstymų apie esmines gyvenimo vertybes, žmogaus gerumą, nužmogėjimo priežastis, skirtingų kartų santykius. Iš viso to galima pastebėti, kad kūrinyje iškyla itin sudėtinga, bet aktuali kūrinio problematika, pabrėžianti kūrinio aktualumą. Jeigu ne kūrinyje bandoma plėtoti problematika, tikėtina, kad kūrinys nebūtų toks populiarus ir aktualus. Tačiau kokia yra toji Juozo Grušo tragikomedijos „Meilė, džiazas ir velnias“ problematika? Kokie aspektai reprezentuoja problematiką? Taigi apie tai, kokios problemos Juozo Grušo kūrinyje yra atvaizduojamos bei sprendžiamos, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje. Sykiu aptariama, kokie sprendimo būdai problemoms naudojami bei aptariama, ar tos problemos yra galimos išspręsti.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?