Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kaip atsispindi individo ir visuomenės santykis XX a. lietuvių prozoje. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

XX a. lietuvių visuomenei buvo labai margas, kadangi tada pradėjo skleistis labai daug individo ir visuomenės ryšio palaikymo, analizavimo idėjų, išreiškiamų būtent XX a. literatūros kūriniuose. Tad ir šiame kalbėjimo pavyzdyje, tais kūriniais remiantis, argumentuotai pateikiama, koks ryšys tarp individo ir visuomenės išryškėja juose.

Ilgas aprašymas:

Individas – tai yra tam tikras asmuo, kuris yra bendruomenės arba visuomenės vienetas. Būtent dėl šios priežasties, galima sakyti, kad individas ir visuomenė bet kokiu atveju palaiko tam tikrą santykį, kuris yra neišvengiamas. Santykiams tarp individo ir bendruomenės vyrauja pačios įvairiausios sąlygos, pasitaiko įvairūs atvejai, taigi nenuostabu, kad labai dažnai individui ir bendruomenei būdingas santykis ne visada būna pats geriausias, tačiau ne visada šis santykis klostosi ir blogai. Individams ir visuomenei priklausantis santykis būna individualus, paremtas įvairiomis gyvenimo situacijomis. Tad apie individą ir visuomenę labai dažnai yra užsimenama ir XX a. lietuvių prozos kūriniuose. Lietuvos prozoje labai dažnai rašoma apie atskirus individus bei tai, kaip jų poelgiai veikia visuomenės gyvenimą arba atvirkščiai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje taip pat yra dalinamasi argumentuotomis mintimis, pagrįstomis lietuvių prozos pavyzdžiais, siekiant aptarti bei argumentuotai pateikti, kaip dažniausiai yra matomas bei kaip yra atspindimas individo ir bendruomenės santykis XX a. lietuvių prozos kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?