Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Literatūra – istorinės patirties liudijimas. Kalbėjimas apie literatūros istorinės patirties liudijimą. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Istorija ir literatūra – du tarpusavyje susiję dalykai. Taip yra todėl, kad literatūra yra neabejotinas žmogaus istorinės patirties liudijimas, kurio reikšmė yra be galo didelė. Tad šioje kalboje argumentuotai atskleidžiama, kokios istorinės patirtys literatūroje atskleidžiamos bei kokia jų prasmė.

Ilgas aprašymas:

Sakoma, kad literatūra – tai yra unikalus amžinosios išminties šaltinis, kuriame rašmenimis ir simboliais yra užfiksuota amžių išmintis ir svarbiausios pasaulio idėjos. Tačiau literatūroje galima rasti ne vien išminties ir literatūrą galima vadinti ne tik išminties šaltiniu. Literatūros apibūdinimas gali būti ir siejamas su unikalia galimybe liudyti istorines patirtis. Taigi literatūra – tai istorinės patirties liudijimas. Juk labai dažnai literatūroje rašytojai renkasi aprašyti tai, kas svarbu ir aktualu. Tad pastaraisiais amžiais vieni aktualiausių žmonių kasdienybės dalykų ir buvo susiję su istorija. Įvairūs karai, tremtys, okupacijos ir kt. neleido žmonėms ramiai gyventi bei atsikvėpti. Taigi visa tai lėmė labai gausų istorinių patirčių užrašymą ir pateikimą visuomenei. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis svariais argumentais, įrodoma mintis, jog literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudijimu. Šie argumetai daugiausiai renkami iš būtent istorinius įvykius pasakojančių kūrinių, tad trumpai tariant, minčiai apie literatūros galimybę liudyti istorines patirtis įrodyti, remiamasi literatūrine pateiktimi ir joje atvaizduojamomis situacijomis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?