Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Ar meilė yra žmogaus vidinės stiprybės šaltinis?

Trumpas aprašymas:

Meilė – tai unikalus, savotiškas žmogaus gyvenimo jausmas. Tačiau jis nėra vien kančia, ar vien stiprybė. Meilė gali būti kur kas įvairiapusiškesnė, nei galima pamanyti. Todėl šiame kalbėjime, remiantis XX a. lietuvių literatūra, įrodoma, kad meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė.

Ilgas aprašymas:

Meilės jausmas yra unikalus ir savitas. Būtent todėl meilę galima identifikuoti kaip labiausiai įvairialypį jausmą visame pasaulyje. Taip yra todėl, kad į meilę galima žvelgti iš įvairių perspektyvų. Pavyzdžiui, vieniems meilė gali būti kančia. Ši kančia neretai susijusi su praradimais, nelaimingais meilės išgyvenimais, sudėtingomis patirtimis, bandant išsaugoti meilę ar ją patirti. Tačiau kitiems žmonėms meilė gali būti didžiausia stiprybė. Kai meilę laikome stiprybe, dažnai tai būna inicijuota teigiamų patirčių. Tuomet žmogus gauna meilę, harmoniją, džiaugsmą ir kitas teigiamas patirtis. Tad tokia meilės sukeliamų patirčių įvairovė gali meilę reprezentuoti kaip tokį jausmą, kuris gali būti tiek kančia, tiek stiprybė. Juolab, kad dažnai šie du patyrimai meilės atžvilgiu būna labai susiję. Juk meilės patirčių atžvilgiu dažnai žmogus patirdamas kančią dėl meilės vėliau susivokia ir atranda savyje stiprybės, arba atvirkščiai – būdamas stiprus ir laimingas, žmogus patirdamas meilę, netikėtai gali likti įskaudintas ir tuomet jam gyvenime meilė asocijuosis su kančia. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje įrodoma mintis, jog meilė gali būti siejama tiek su kančia, tiek su stiprybe. Šiai minčiai įrodyti renkamasi remtis literatūriniais kūriniais bei juose atvaizduojamomis meilės situacijomis.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?