Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilė lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Meilė yra sudėtingas jausmas, kurį išgyvena kiekvienas žmogus. Meilė įsiliepsnoja tarp dviejų žmonių – kartais ji baigiasi laimingai dviejų žmonių sąjunga ar santuoka, o kitais kartais ji baigiasi tragiškai. Būtent todėl meilė yra paslaptingas ir sunkiai žmogui suvokiamas jausmas, taip mėgstamas ir dažnai nagrinėjamas įvairių pasaulio rašytojų. Kiekvienos šalies literatūroje yra daugybė kūrinių, skirtų būtent analizuoti meilės temai. Ne išimtis ir lietuvių literatūra – joje pilna įvairių darbų, susijusių su meilės tema.

Ilgas aprašymas:

Meilė – tai vienas dažniausių, tačiau sykiu vienas unikaliausių jausmų pasaulyje, kuris yra familiarus praktiškai kiekvienam žmogui. Nepaisant to, kad daugelis žmonių simpatiją ir šiltus jausmus kitam žmogui maišo su meile, vis tik, meilės suvokimą kiekvienas turi labai skirtingą ir individualų. Būtent todėl meilę galima vadinti labai įvairialypiu jausmu, kuris sukelia pačių įvairiausių patirčių. Vienos tų meilės sukeltų patirčių gali būti labai teigiamos ir džiaugsmingos, kitos – gali būti labai negatyvios ir liūdnos. Bet kokiu atveju, meilės jausmas kiekvieną žmogų veikia savaip. Bet net ir tokiu atveju meilė išlieka labai svarbia kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi. Būtent todėl taip dažnai meilės jausmas yra interpretuojamas įvairiuose kūriniuose. Apie meilę dainuojama, kalbama ir svarbiausia – rašoma. Todėl, pavyzdžiui, lietuvių literatūroje yra gausu kūrinių apie meilę ir meilės sukeliamus potyrius. Iš literatūrinių kūrinių galima geriau suvokti, kokia yra tikroji meilės samprata. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pateikiama, kaip meilė atvaizduojama lietuvių literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?